piątek 13 grudnia 2019

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów - źródło: KPP Turek
źródło: KPP Turek 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który dokonał wielu kradzieży ze sklepów na terenie Turku. Sprawca działał w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższy wymiar kary.

Mężczyzna został zarzymany w zeszłym tygodniu bezpośrednio po kradzieży w markecie spożywczym. W torbie, którą miał przy sobie znaleźli kawę, żele pod prysznic, maszynki do golenia i balsamy po goleniu.

reklama

Policjanci kryminalni ustalili, że 27-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kolskiego kilkukrotnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy odwiedzał sklepy w Turku, gdzie kradł małe agd. Jego łupem padły m.in.: golarki, suszarki, trymetry.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów kradzieży. Ponadto przedstawiono mu kilka zarzutów za kradzieże z kodeksu wykroczeń z uwagi na mniejsza wartość skradzionego mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, jednak grozi mu wyższy wymiar kary, bowiem mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

reklama

W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że zatrzymany mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Po wykonaniu z nim czynności został przewieziony do zakładu karnego.

Źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów - źródło: KPP Turek

Podobne artykuły

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu...

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu 5000 zł

7 grudz.
Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla...

Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla pieszych....

5 grudz.
Wideo: Dziewięciu piratów w dwa dni. Grupa...

Wideo: Dziewięciu piratów w dwa dni. Grupa Speed...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama