niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki - weekendowe interwencje i wyrządzone szkody

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki - weekendowe interwencje i wyrządzone szkody - Pozrywane dachy w gminie Brudzew
Pozrywane dachy w gminie Brudzew 

Zerwane dachy, powalone drzewa, pożar…. Miniony weekend przyniósł ze sobą burzę z porywistym wiatrem, która spowodowała wiele szkód na terenie naszego powiatu, wymagających interwencji strażaków JRG Turek,  jednostek OSP, w niektórych przypadkach nawet policji i ZRM.

W ostatnią sobotę w godzinach popołudniowych mieszkańcy powiatu tureckiego otrzymali ostrzeżenie w formie wiadomości tekstowej o nadchodzących burzach z silnym wiatrem i gradem. Także na naszym portalu ostrzegaliśmy czytelników za pomocą prognozy pogody, która niestety sprawdziła się -  burza zdecydowanie do tych łaskawych nie należała, przez co w wielu miejscach wymagana była interwencja wykwalifikowanych jednostek.

reklama

Pierwsza interwencja miała miejsce w miejscowości Poroże w gminie Malanów, gdzie około godziny 23:00 dachował samochód – kierująca kobieta straciła panowanie nad kierownicą, na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Niedługo po tym, znów w tej samej gminie, a dokładniej w samym Malanowie około 23:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego na ulicy Szkolnej.

Intensywne wichury w czasie burzy doprowadziły do powalenia drzewa w Russocicach (gm. Władysławów)  – około 1:19 w niedzielę strażacy otrzymali wezwanie, by usunąć potężny konar z jezdni, utrudniający dalszy ruch drogowy. Podobna sytuacja miała miejsce w Smolinie (gm. Brudzew), gdzie powalone drzewo w wyniku burzy około 2:00 musiało zostać jak najszybciej usunięte. Przewrócone drzewa nie wyrządziły szkód w postaci uszczerbków na życiu czy zdrowiu.

Niestety skutki burzy odczuli mieszkańcy budynku jednorodzinnego w Olimpii (gm. Brudzew), gdzie wichura spowodowała zerwanie dachu około 1 w nocy. Najbardziej zadziwiający jest wynik  w Tarnowie (gm. Brudzew) – w tej miejscowości odnotowano aż 5 zdarzeń przy budynkach jednorodzinnych, gdzie zostały częściowo zerwane dachy, eternit czy blacha.

reklama

Źródło: Komenda PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

13 lt.
Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w...

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Przykonie....

11 lt.
Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek...

Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP KSRG

10 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama