czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki - weekendowe interwencje i wyrządzone szkody

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki - weekendowe interwencje i wyrządzone szkody - Pozrywane dachy w gminie Brudzew
Pozrywane dachy w gminie Brudzew 

Zerwane dachy, powalone drzewa, pożar…. Miniony weekend przyniósł ze sobą burzę z porywistym wiatrem, która spowodowała wiele szkód na terenie naszego powiatu, wymagających interwencji strażaków JRG Turek,  jednostek OSP, w niektórych przypadkach nawet policji i ZRM.

W ostatnią sobotę w godzinach popołudniowych mieszkańcy powiatu tureckiego otrzymali ostrzeżenie w formie wiadomości tekstowej o nadchodzących burzach z silnym wiatrem i gradem. Także na naszym portalu ostrzegaliśmy czytelników za pomocą prognozy pogody, która niestety sprawdziła się -  burza zdecydowanie do tych łaskawych nie należała, przez co w wielu miejscach wymagana była interwencja wykwalifikowanych jednostek.

reklama

Pierwsza interwencja miała miejsce w miejscowości Poroże w gminie Malanów, gdzie około godziny 23:00 dachował samochód – kierująca kobieta straciła panowanie nad kierownicą, na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Niedługo po tym, znów w tej samej gminie, a dokładniej w samym Malanowie około 23:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego na ulicy Szkolnej.

Intensywne wichury w czasie burzy doprowadziły do powalenia drzewa w Russocicach (gm. Władysławów)  – około 1:19 w niedzielę strażacy otrzymali wezwanie, by usunąć potężny konar z jezdni, utrudniający dalszy ruch drogowy. Podobna sytuacja miała miejsce w Smolinie (gm. Brudzew), gdzie powalone drzewo w wyniku burzy około 2:00 musiało zostać jak najszybciej usunięte. Przewrócone drzewa nie wyrządziły szkód w postaci uszczerbków na życiu czy zdrowiu.

Niestety skutki burzy odczuli mieszkańcy budynku jednorodzinnego w Olimpii (gm. Brudzew), gdzie wichura spowodowała zerwanie dachu około 1 w nocy. Najbardziej zadziwiający jest wynik  w Tarnowie (gm. Brudzew) – w tej miejscowości odnotowano aż 5 zdarzeń przy budynkach jednorodzinnych, gdzie zostały częściowo zerwane dachy, eternit czy blacha.

reklama

Źródło: Komenda PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Orkan Ksawery przeszedł nad powiatem tureckim

Orkan Ksawery przeszedł nad powiatem tureckim

06-10-2017
Januszówka: Piorun trafił w stodołę. Stanęła w...

Januszówka: Piorun trafił w stodołę. Stanęła w ogniu

29-06-2017
Dzierżązna: Ogień otoczył domy. Strażacy...

Dzierżązna: Ogień otoczył domy. Strażacy ratowali...

01-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama