niedziela 18 sierpnia 2019

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Brudzew: Wzorowy strażak, ratownik i człowiek. Karol Kubanek uratował dwoje ludzi

Brudzew: Wzorowy strażak, ratownik i człowiek. Karol Kubanek uratował dwoje ludzi - foto: UG Brudzew
foto: UG Brudzew 

Podczas spotkania w Urzędzie Gminy Brudzew doceniono i uhonorowano wzorową postawę druha Karola Kubanka z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie, który w 28 lipca nad jeziorem w Wilczynie uratował dwoje tonących ludzi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 lipca około godz. 13.00. W trakcie kąpieli w jeziorze w miejscowości Wilczyn zaczęli się topić ojciec wraz ze swoim 12-letnim synem. „Widząc to, bez wahania na pomoc ruszył im wypoczywający na jeziorem z rodziną druh OSP Brudzew Karol Kubanek. Dzięki szybkiej reakcji naszego druha obu mężczyzn udało się uratować” - opisali bohaterski czyn swojego kolegi strażacy z OSP Brudzew. „Cieszymy się, że w naszych szeregach są tak oddani służbie strażackiej druhowie. Panie Karolu, szacunek dla Pana za to co Pan dzisiaj zrobił.” - dodają na FB jednostki strażacy z OSP Brudzew.

reklama

Za tę godną podziwu postawę podziękowania dla wzorowego strażaka złożył Wójt Cezary Krasowski, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wdowiński, z-ca Wójta Paweł Jacaszek, Sekretarz Gminy Tomasz Józefowicz oraz naczelnik OSP Zbigniew Synenko.

źródło: UG Brudzew, FB OSP Brudzew
foto: UG Brudzew

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Niegroźna kolizja na trasie Turek-Kościelec

Niegroźna kolizja na trasie Turek-Kościelec

10 lip.
Interwencja we mgle - wypadek drogowy w Cichowie

Interwencja we mgle - wypadek drogowy w Cichowie

10 czerw.
Wideo: Pożar młodego lasu w m. Dąbrowa. Las...

Wideo: Pożar młodego lasu w m. Dąbrowa. Las gasi 11...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama