poniedziałek 14 października 2019

Alany, Damiana, Liwii

reklama
Wzorek

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Jeziorsko

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Jeziorsko - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

W miniony weekend policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Dobrej zorganizowali działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają". Swoje działania prowadzili wspólnie z ratownikami WOPR oddział Turek, Sanepidem, strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Akcję zorganizowano nad zbiornikiem wodnym „Jeziorsko” na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Żeglarskiego „Rafa-Jeziorsko” w miejscowości Kościanki gm. Dobra.

W niedzielę 11 sierpnia br. policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy, Komisariatu Policji w Dobrej przy współpracy z Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku, ratownikami z Miejsko-Powiatowego Oddziału WOPR w Turku oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Turku przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne. Akcję zorganizowano dzięki pomocy i uprzejmości gospodarzy Ośrodka Wypoczynkowo-Żeglarskiego „Rafa-Jeziorsko” w miejscowości Kościanki 15 gm. Dobra Na miejsce działań wybrano kąpielisko mieszczące się na terenie ośrodka nad zbiornikiem wodnym „Jeziorsko”.

reklama

Całe przedsięwzięcie ukierunkowane było na zwiększenie świadomości o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze i ratownicy przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Działania prowadzono w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2019r.

W ramach prowadzonych działań policjanci dodatkowo przeprowadzili prelekcję dotyczącą zagrożeń płynących z eksperymentowania ze środkami odurzającymi i substancjami niewiadomego pochodzenia oraz składu, popularnie nazywane dopalaczami. Działania wpisują się w szeroko prowadzoną kampanię pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

reklama

Jednocześnie informujemy, że dodatkowe informacje na temat bezpiecznych wakacji można uzyskać na stronie internetowej PSSE Turek.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku...

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku otrzymali...

4 paźd.
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny!...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie...

4 paźd.
Dzielnicowi i sierżant Pyrek rozmawiali z...

Dzielnicowi i sierżant Pyrek rozmawiali z dziećmi o...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama