Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Noga z gazu! Nieoznakowane BMW patroluje powiat.

Noga z gazu! Nieoznakowane BMW patroluje powiat. - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

W czerwcu br. Komenda Główna Policja otrzymała nową partię 82 samochodów marki BMW w wersjach oznakowanych i nieoznakowanych. Jak informują nas czytelnicy, jedno z takich aut, czarne BMW z serii 3 pojawiło się dziś w naszym powiecie. 

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na dostawę nowych radiowozów. W ciągu dwóch letnich miesięcy do mundurowych trafiły łącznie 82 radiowozy BMW - 31 nieoznakowanych i 51 w pełni oznakowanych radiowozów. Są to egzemplarze modelu serii 3 w nadwoziach sedan i Gran Turismo. Nowe nabytki to modele wyposażone w 4-cylindrowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem. Moc takiego auta to 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Samochody wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, tylnonapędowy układ jezdny i rozpędzają się do „setki” w 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 240 km/h.

reklama

Jak informują nas Czytelnicy, na drogach powiatu tureckiego można dziś natknąć się na nowe nieoznakowane BMW. Radiowóz było widać na ulicach Turku oraz na drodze wojewódzkiej nr 470 Kalisz-Turek. Wizyta nieoznakowanego radiowozu ma prawdopodobnie zawiązek z działaniami grupy policyjnej SPEED na terenie Województwa Wielkopolskiego. Pojazd wyposażony jest w wideorejestrator z kamerą przednią i tylnią.

Działania policyjnej grupy SPEED potwierdził nam w rozmowie telefonicznej Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski. Oprócz wspomnianego nieoznakowanego BMW w akcji na terenie naszego powiatu bierze udział także nieoznakowana SKODA. Policjantów w akcji prezentuje profil FB KPP Turek: https://www.facebook.com/KPPTurek/

Według informacji z Komendy Głównej Policji, we wszystkich pojazdach zamontowane zostały mobilne terminale, za pomocą których będzie można zapłacić za mandat kartą jeszcze przed opuszczeniem radiowozu. Zatem uważajcie na drogach - noga z gazu!

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
foto: policja.pl2
foto: KPP Turek3
foto: policja.pl4
foto: KPP Turek5
foto: KPP Turek6

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama