poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Noga z gazu! Nieoznakowane BMW patroluje powiat.

Noga z gazu! Nieoznakowane BMW patroluje powiat. - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

W czerwcu br. Komenda Główna Policja otrzymała nową partię 82 samochodów marki BMW w wersjach oznakowanych i nieoznakowanych. Jak informują nas czytelnicy, jedno z takich aut, czarne BMW z serii 3 pojawiło się dziś w naszym powiecie. 

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na dostawę nowych radiowozów. W ciągu dwóch letnich miesięcy do mundurowych trafiły łącznie 82 radiowozy BMW - 31 nieoznakowanych i 51 w pełni oznakowanych radiowozów. Są to egzemplarze modelu serii 3 w nadwoziach sedan i Gran Turismo. Nowe nabytki to modele wyposażone w 4-cylindrowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem. Moc takiego auta to 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Samochody wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, tylnonapędowy układ jezdny i rozpędzają się do „setki” w 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 240 km/h.

reklama

Jak informują nas Czytelnicy, na drogach powiatu tureckiego można dziś natknąć się na nowe nieoznakowane BMW. Radiowóz było widać na ulicach Turku oraz na drodze wojewódzkiej nr 470 Kalisz-Turek. Wizyta nieoznakowanego radiowozu ma prawdopodobnie zawiązek z działaniami grupy policyjnej SPEED na terenie Województwa Wielkopolskiego. Pojazd wyposażony jest w wideorejestrator z kamerą przednią i tylnią.

Działania policyjnej grupy SPEED potwierdził nam w rozmowie telefonicznej Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski. Oprócz wspomnianego nieoznakowanego BMW w akcji na terenie naszego powiatu bierze udział także nieoznakowana SKODA. Policjantów w akcji prezentuje profil FB KPP Turek: https://www.facebook.com/KPPTurek/

Według informacji z Komendy Głównej Policji, we wszystkich pojazdach zamontowane zostały mobilne terminale, za pomocą których będzie można zapłacić za mandat kartą jeszcze przed opuszczeniem radiowozu. Zatem uważajcie na drogach - noga z gazu!

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjanci z Dobrej planują wzmożone kontrole w...

Policjanci z Dobrej planują wzmożone kontrole w gm....

31 st.
Było spokojniej i bezpieczniej. Policja...

Było spokojniej i bezpieczniej. Policja podsumowała...

09-09-2019
Pijany 23-latek odpowie za uszkodzenie...

Pijany 23-latek odpowie za uszkodzenie samochodów na...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama