środa 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

reklama

Wideo: Peugeot uderzył w transport sprężonego azotu. Wypadek na DW470 pod Brudzyniem

Wideo: Peugeot uderzył w transport sprężonego azotu. Wypadek na DW470 pod Brudzyniem
 

W środę 16 października około godziny 10.45 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 470 z drogą gminą Władysławów-Brudzew doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczakiem przewożącym butle ze sprężonym azotem. W wyniku zaderzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Butle ze sprężonym azotem wypadły z samochodu dostawczego i leżą na jezdni. 

Prawdopodobnym powodem wypadku był brak zatrzymania się „na stopie” przez Peugota jadącego z Brudzewa drogą gminną w kierunku Władysławowa. Peugeot uderzając w samochód dostawczy przewożący butle ze sprężonym azotem spowodował przemieszczenie się ładunku na drogę. Butle nie uległy rozszczelnieniu. Ładunek leżący na drodze składa się z trzech baterii po 4 butle każdy o łącznej pojemności 540 tyś litrów sprężonego azotu. 

reklama

W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby. Dwie podróżujące samochodem osobowym oraz kierowca samochodu dostawczego. Dwie osoby zostały przetransportowane przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Teren zdarzenia jest odgrodzony a ruch na obu drogach wstrzymany do czasu usunięcia niebezpiecznego ładunku. Miejsce zabezpieczają strażacy z OSP Brudzew, OSP Chrząblice oraz PSP Turek. Na miejscu jest także Policja, która ustala przyczyny wypadku.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.
Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama