środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

O narkotykach i dopalaczach w LO w ramach akcji "Narkotyki i dopalacze zabijają"

O narkotykach i dopalaczach w LO w ramach akcji
 

W związku z kampanią o charakterze edukacyjno - profilaktycznym „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjanci i pracownicy Sanepidu spotkali się w ramach tej kampanii z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Policjant profilaktyk mł.asp. Robert Węs i pracownik sanepidu Pani Kamila Frątczak przeprowadzili Spotkania z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Omówili negatywny wpływ dopalacz i narkotyków na ludzki organizm. Przypominali, że dopalacze stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie jest obecnie w Polsce ustawowo zakazane.

reklama

Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują jednak obejść obowiązujące w tym zakresie przepisy i zakazane substancje oferują w nielegalnej sprzedaży jako produkty kolekcjonerskie czy kadzidła. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia. Są to bardzo niebezpieczne substancje, których używanie jest często bagatelizowane, tymczasem specyfiki te doprowadziły już do zgonu wielu osób. Należy wiedzieć, że zawarte w dopalaczach związki chemiczne są po porostu truciznami, które w dosłowny sposób potrafią zabić.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
O narkotykach i dopalaczach w LO w ramach akcji

Podobne artykuły

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością...

29 maj.
Odurzony 31-latek bez prawa jazdy zatrzymany z...

Odurzony 31-latek bez prawa jazdy zatrzymany z...

14 maj.
Mieszkaniec powiatu zatrzymany z narkotykami....

Mieszkaniec powiatu zatrzymany z narkotykami....

30 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama