Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Arkadiusz Przybyła Komendantem Wojewódzkim PSP w Poznaniu

Arkadiusz Przybyła Komendantem Wojewódzkim PSP w Poznaniu - foto: KW PSP Poznań
foto: KW PSP Poznań 

Dobre wiadomości napływają z Poznania, gdzie Młodszy brygadier Arkadiusz Przybyła pełniący od 2016 roku funkcję zastępcy Wielkopolskiego Komendanta PSP został właśnie powołany na Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Dotychczasowy szef wielkopolskich strażaków brygadier Andrzej Bartkowiak otrzymał w dniu dzisiejszym tj. 5 grudnia 2019 powołanie przez Premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko Komendanta Głównego PSP.  Przed tygodniem obaj komendanci brali udział w akcji gaszenia pożaru hali producenta mebli biurowych w Turku w firmie PROFIm.

reklama

W dniu dzisiejszym nowy Komendant WLKP odebrał  powołanie z rąk Jarosława Zielińskiego, Sekretarza Stanu w MSWiA oraz nadbryg. Leszka Suskiego, Komendanta Głównego PSP

Arkadiusz Przybyła jest Radnym Rady Powiatu Tureckiego. Urodzony w Turku, posiada ponad 27 letni staż służby w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Jako dowódca sekcji i dowódca zmiany w KM PSP w Koninie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, koordynował działania operacyjne służb i podmiotów ratowniczych. Od 2006 r. do 2007r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu na stanowisku z-cy Naczelnika i Naczelnika Wydziału. W latach 2007-2008 przeniesiony do Komendy Głównej PSP. Od kwietnia 2016 r. zajmował stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu realizując zadania z zakresu kontroli w komendach miejskich /powiatowych woj. wielkopolskiego. Był zaangażowany w prace podzespołu ds. systemu rent i orzecznictwa w służbach mundurowych przy Ministrze SWiA oraz zespołu przy Komendancie Głównym PSP w zakresie opracowania projektu rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Tytuł magistra uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim w 2005 r. Student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej studiów podyplomowych„ w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej”.

źródło: KW PSP Poznań

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
foto: KW PSP Poznań2
foto: KW PSP Poznań3

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z...

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama