Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Arkadiusz Przybyła nowym zastępcą Komendanta Głównego PSP

Arkadiusz Przybyła nowym zastępcą Komendanta Głównego PSP - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Z dniem 17 grudnia 2019 r. minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. mgr. Arkadiusza Przybyłę na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP.

Nie tak dawno bo 5 grudnia br. dotychczasowy szef wielkopolskich strażaków brygadier Andrzej Bartkowiak, przełożony Arkadiusza Przybyły w PSP Poznań otrzymał powołanie przez Premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko Komendanta Głównego PSP. Po tej nominacji mł. bryg. mgr. Arkadiusz Przybyła pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego PSP Poznań. W dniu dzisiejszym na stronach Państwowej Strazy Pożarnej ukazał się komunikat informujący, że z dniem 17 grudnia br. mł. bryg. mgr. Arkadiusz Przybyła zostaje oficjalnie zastępcą komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

reklama

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 16 grudnia 2019 r. odwołał nadbryg. Marka Jasińskiego i nadbryg. Tadeusza Jopka ze stanowisk zastępców komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Arkadiusz Przybyła jest Radnym Rady Powiatu Tureckiego. Urodzony w Turku, posiada ponad 27 letni staż służby w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Jako dowódca sekcji i dowódca zmiany w KM PSP w Koninie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, koordynował działania operacyjne służb i podmiotów ratowniczych. Od 2006 r. do 2007r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu na stanowisku z-cy Naczelnika i Naczelnika Wydziału. W latach 2007-2008 przeniesiony do Komendy Głównej PSP. Od kwietnia 2016 r. zajmował stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu realizując zadania z zakresu kontroli w komendach miejskich /powiatowych woj. wielkopolskiego. Był zaangażowany w prace podzespołu ds. systemu rent i orzecznictwa w służbach mundurowych przy Ministrze SWiA oraz zespołu przy Komendancie Głównym PSP w zakresie opracowania projektu rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Tytuł magistra uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim w 2005 r. Student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej studiów podyplomowych„ w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej”.

źródło: KW PSP Poznań/ PSP.gov.pl

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama