piątek 14 luty 2025

Liliany, Walentyny, Walentego

reklama

Policyjna profilaktyka dla nauczycieli i pedagogów

Policyjna profilaktyka dla nauczycieli i pedagogów
 

Policjant zajmujący się profilaktyką z Komendy Powiatowej Policji w Turku mł. asp. Robert Węs spotkał się podczas rady pedagogicznej z nauczycielami i pedagogami w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Parkowej w Turku, w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W trakcie spotkania informował zagrożeniach, na które narażeni są młodzi ludzie.
Uczestnikom rady pedagogicznej zaprezentowano wyposażenie profilaktycznej walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

Policjant opowiadał zgromadzonym o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek, o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informował również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

reklama

Podczas spotkania policjant zaprezentował zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie nauczycielom i pedagogom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność podczas ich codziennego kontaktu z uczniami. Edukacyjny kuferek zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

W trakcie spotkania policjant uświadamiał jakie zagrożenie dla dzieci i młodzieży niesie zażywanie narkotyków. Wskazał, że trwająca Kampania ma na celu zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu.

reklama

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Podobne artykuły
Policjanci, strażacy i mieszkańcy oddali...

Policjanci, strażacy i mieszkańcy oddali krew. Akcja poboru w...

11 lt.
Zmiana na stanowisku dzielnicowego w Malanowie....

Zmiana na stanowisku dzielnicowego w Malanowie. Sierż. sztab. Michał...

7 lt.
Alarm i ewakuacja w Liceum w Turku. Służby...

Alarm i ewakuacja w Liceum w Turku. Służby sprawdziły budynek...

6 lt.
Nowy radiowóz dla policjantów z Dobrej. KIA...

Nowy radiowóz dla policjantów z Dobrej. KIA współsfinansowana z...

24 st.
Za kierownicą po kielichu w

Za kierownicą po kielichu w "Trzeźwy Poranek". Policjanci...

18 st.
Spotkania edukacyjne w szkołach w ramach...

Spotkania edukacyjne w szkołach w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne...

10 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama