poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach Plastowych. Są poszkodowani.

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach Plastowych. Są poszkodowani. - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

Przed godziną 9.00 w Kaczkach Plastowych (gm. Przykona) doszło do poważnego wypadku drogowego. Przyczyną był mocny podmuch wiatru, który spowodował że kierowca stracił panowanie nas pojazdem i zjechał z drogi taranując okoliczne młode drzewa. Poszkodowanych siedmioro dzieci w tym jedna poważnie. Na miejsce zadysponowano helikopter LPR.

Jak informuje st.asp Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku autobusem podróżowały dzieci w wieku od 7 do 14 lat.  Kierujący autobusem 68 letni mężczyzna był trzeźwy. Poszkodowanych zostało 7 osób, w tym jedna osoba (9-letnia dziewczynka) doznała obrażeń w postaci odcięcia 4 palców u ręki. Na miejsce zadysponowano halikopter LPR, który przetransportował dziewczynkę do szpitala w Łodzi. Pozstałe poszkodowane dzieci zostały przewiezione do szpitala w Turku a czwórka z nich trafiła na obserwcję na oddział chirugi dziecięcej do szpitala w Koninie. Autobusem podróżowało do szkoły w Przykonie łącznie 23 dzieci oraz opiekun.

reklama

Jak informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji. - Wiatr zepchnął autobus szkolny do rowu i na drzewo. Piątka dzieci jest ranna. Trafiły do szpitala. Ekipa śledcza działa na miejscu.

Na miejsce zadysponowano straż pożarną z PSP Turek oraz okolicznych OSP, które zabezpieczają teren wypadku. Na miejscu pracują także funkcjonariusze policji. Przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego udziela poszkodowanym pierwszej pomocy. Droga jest zablokowana. 

reklama

Lokalizacja zdarzenia na miapie:

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zderzenie motocykla z toyotą przy cmentarzu....

Zderzenie motocykla z toyotą przy cmentarzu....

z wczoraj
25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

13 czerw.
Sportowe BMW wypadło z drogi na Kolskiej Szosie

Sportowe BMW wypadło z drogi na Kolskiej Szosie

3 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama