czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP Turek

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP Turek - fot. KPP Turek
fot. KPP Turek 

Turkowskich funkcjonariuszy odwiedzili uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich oraz ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Podczas wizyty goście zwiedzili Komendę Policji, a także zapoznali się ze specyfiką służby policjanta.

W miniony wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Turku zawitali uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich oraz ósmoklasiści SP5 w Turku. Powodem wizyty uczniów była chęć poznania specyfiki zawodu policjanta i warunków służby w Policji.

reklama

Policjant zajmujący się profilaktyką omówił etapy rekrutacji i zasady doboru do Policji, a także zaprezentował spoty filmowe prezentujące zwód policjanta. Jednym z celów spotkania było zweryfikowanie wyobrażeń młodych ludzi dotyczących pracy na konkretnym stanowisku, a w konsekwencji pomoc w podjęciu właściwego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i  kariery zawodowej. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda struktura, organizacja i zadania poszczególnych służb w Policji, ponadto mogli zapoznać się z policyjnym sprzętem i umundurowaniem. Chętni mieli również okazję przymierzyć ubiór policjanta oddziałów prewencji. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji i zadawała pytania dotyczące omawianej tematyki.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Niebezpieczne wykopalisko w parku. Wezwano...

Niebezpieczne wykopalisko w parku. Wezwano saperów z...

z wczoraj
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.
Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie...

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama