niedziela 17 stycznia 2021

Antoniego, Henryki, Mariana

reklama

Uroczysty apel i awanse z okazji Dnia Strażaka w PSP Turek

Uroczysty apel i awanse z okazji Dnia Strażaka w PSP Turek - fot. PSP Turek
fot. PSP Turek 

Strażacy zaopatrzeni w maseczki, w odległości dwóch metrów od siebie, zebrali się na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku na uroczystym apelu. Święto odbyło się o wiele skromniejszej oprawie niż w minionych latach, bez gości, przemówień, tylko w swoim gronie, pracujący tego dnia strażacy, oraz funkcjonariusze awansowani na wyższe stopnie i stanowisk służbowe. 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, tego dnia we wszystkich komendach odbywają się uroczystości. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa uroczystości były skromne, z zachowaniem reżimu sanitarnego Międzynarodowy Dzień Strażaka jest hołdem za trud i narażanie życia oraz podziękowaniem za pomoc i ratunek dla strażaków zawodowych i druhów ochotników.

Z okazji Dnia Strażaka strażacy Komendy Powiatowej PSP w Turku za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej zostali awansowani, wyróżnieni i mianowani na wyższe stanowiska.

reklama

Rozkazem personalnym Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 4 maja 2020 r. nadał wyższe stopnie oficerskie dwóm strażakom. Rozkazem personalnym Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 4 maja 2020 r. nadał I stopień oficerski jednemu strażakowi.

Rozkazem personalnym Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał z dniem 4 maja 2020 r. stopnie  podoficerskie dwóm strażakom. Rozkazem personalnym z dnia 27 kwietnia 2020 r.  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku nadał z dniem 4 maja 2020 r. stopnie starszego strażaka dwóm strażakom.

Decyzją Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku z dnia 09 kwietnia 2020 r. z dniem 01 maja 2020 r. na wyższe stanowiska służbowe mianowanych zostało dziesięciu strażaków.

reklama

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak wyróżnił nagrodą pieniężną jednego strażaka.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Dariusz Matczak wyróżnił nagrodami pieniężnymi trzech strażaków.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Blisko półtora tysiąca interwencji w 2020 roku....

Blisko półtora tysiąca interwencji w 2020 roku....

9 st.
Awanse i gratulacje. Strażacy z PSP Turek...

Awanse i gratulacje. Strażacy z PSP Turek...

7 st.
Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym pod...

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym pod...

28-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama