Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu
 

Jest decyzja Sądu wobec dalszych losów 55-latka, który w dniu 6 sierpnia 2020 r. w godzinach wieczornych dokonał aktu wandalizmu podpalając zaparkowany bezpośrednio pod komendą w Turku policyjny radiowóz.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, wobec zatrzymanego podpalacza zastosowano środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Turku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje Dorota Grzelka z KPP Turek.

reklama

Przypomnijmy, w czwartek 6 sierpnia br. w godzinach wieczornych doszło do pożaru radiowozu policyjnego zaparkowanego bezpośrednio pod komendą policji w Turku. Na podstawie zapisu monitoringu oraz relacji świadków w tym zapisu wideo z telefonów komórkowych, zatrzymano 55-letniego mężczyznę, mieszkańca miasta Turek, dobrze znanego lokalnym funkcjonariuszom policji. Zatrzymany oblał cieczą a następnie podpalił pojazd. Straty oceniono na 50 tyś zł. Do zatrzymania doszło chwilę po zdarzeniu. Funkcjonariusze po obejrzeniu zapisu z monitoringu udali się pod adres zamieszkania rozpoznanego na materiale wideo mężczyzny gdzie został zatrzymany i zabezpieczone zostały bańka oraz rower. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawcy alkomatem, który wykazał dwa promile alkoholu we krwi oraz pobrana została krew do badań pod kątem innych środków odurzających.

Za przestępstwo jakiego dopuścił się zatrzymany mężczyzna tj przestępstwo z Art. 288 Kodeksu Karnego grozi od 3 miesięcy do 5 lat pobawienia wolności. Za swój czyn sprawca odpowie przed sądem.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama