Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy głupota?

Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy głupota?
 

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Milewskiego w Turku. 29-letni mieszkaniec Konina urządził sobie przejażdżkę autobusem, który wcześniej ukradł z zajezdni. Mężczyzna był pijany.

Jak informuje Dorota Grzelka, pełniąca obowiązki oficera prasowego komendanta policji w Turku, w czwartek 13 sierpnia, około godziny 18.00, dyżurny otrzymał głoszenie, że w kierunku Malanowa jedzie autobus. Za kierownicą siedzi młody mężczyzna, który niemal nie doprowadził do wypadku z jadącym tą samą drogą samochodem.

reklama

Policjanci pojechali we wskazane miejsce, jednak po autobusie nie było śladu. Znaleźli go kilkanaście minut później w zajezdni przy ulicy Milewskiego. Jak wynika z ich ustaleń, 29-letni mieszkaniec Konina, będący pod wpływem alkoholu (1,88 promila) wybił szybę w oknie budynku mieszczącym się na terenie zajezdni, ukradł kluczyki autobusu, następnie wsiadł do niego i odjechał. Jakiś czas później wrócił i zamknął się w pojeździe.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć czemu to zrobił, wyjaśnił tylko, że kiedyś był kierowcą autobusu, więc nie miał problemu ze znalezieniem odpowiednich kluczyków oraz uruchomieniem i prowadzeniem pojazdu. 29-latek do wytrzeźwienia i wyjaśnienia zatrzymany został w areszcie. Usłyszał trzy zarzuty: jazdy po pijanemu, usiłowania kradzieży autobusu oraz kradzieży z włamaniem kluczyków. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

16 mrz.
Chciał kupić, podmienił kluczyk i ukradł BMW

Chciał kupić, podmienił kluczyk i ukradł BMW

17 lt.
Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy...

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy znajomym...

27-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama