czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar baraku przy Sportowej. Spłonął sufit i dach

Pożar baraku przy Sportowej. Spłonął sufit i dach - fot. OSP Turek
fot. OSP Turek 

Na kilkanaście tysięcy oszacowano straty po pożarze baraku przy ulicy Sportowej w Turku. Przyczyną zdarzenia było użycie otwartego ognia podczas remontu w jednym z mieszkań.

Do pożaru doszło w środę, 2 września, tuż po godzinie 21.00, Budynek jest remontowany przez prywatną ekipę remontową. Tego dnia pracownicy firmy także prowadzili prace remontowe, które zakończyli około godziny 16.00. Dym zauważył młody mężczyzna spacerujący z psem i to on wezwał pomoc. Gdy strażacy przybyli na miejsce, z dachu jednego z mieszkań wydobywał się gęsty dym. Po wejściu do lokalu okazało się, że ogień zajął już sufit i drewnianą konstrukcję dachu mieszkania. Strażacy w dwie godziny poradzili sobie z ugaszeniem pożaru.

reklama

Straty szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych. Jak wyjaśnia Arkadiusz Janaszkiewicz, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Turku, przyczyną zdarzenia były prace remontowe z użyciem otwartego ognia, który doprowadził do pożaru. –Na szczęście ogień udało się stłumić w zarodku i dzięki temu nie przedostał się na sąsiednie mieszkania – mówi Jerzy Kurzawa, wiceburmistrz Turku.

W akcji brały udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, przedstawiciel PGKiMu, Pogotowie Energetyczne oraz policjanci.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej...

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej OSP...

30 sierp.
Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w...

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W...

17 maj.
Strażacy wspierają Punkt Szczepień Powszechnych...

Strażacy wspierają Punkt Szczepień Powszechnych w Turku

5 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama