niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Pościg za pijanym kierowcą na Chopina. 29-latek był poszukiwany, grozi mu 5 lat

Pościg za pijanym kierowcą na Chopina. 29-latek był poszukiwany, grozi mu 5 lat
 

W sobotę 19 września na ul. Chopina policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku podjęli pościg i zatrzymali kierowcę Seata Cordoba, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 29-letni mężczyzna miał zatrzymane uprawienia do kierowania, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

W sobotę 19 września br. około godziny 14:30 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu osobowego marki Seat Cordoba. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetle oraz dźwiękowe w radiowozie wydając tym samym sygnał kierowcy osobówki do zatrzymania się. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za kierowcą Seata, który zakończył się w kompleksie leśnym.  29-letni kierowca seata został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,10 mg/l co daje 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

reklama

Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami  i jest poszukiwany przez sąd w celu osadzenia go w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, aby odbyć karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń podczas ucieczki, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli, co jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23 paźd.
Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i...

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i...

22 paźd.
Wideo: Na liczniku 160 km/h. Kierująca Mini...

Wideo: Na liczniku 160 km/h. Kierująca Mini Cooperem...

15 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama