piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?
 

Turkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie pobicia i próby wymuszenia pieniędzy od pary konkubentów. Dodatkowo para została porwana, a pokrzywdzony mężczyzna był ciągnięty na lince za samochodem.

Jak informuje Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 23 października. Wtedy to 48-letnia turowianka powiadomiła dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Turku, że jej synowi może grozić niebezpieczeństwo. Wyjaśniała, że wysyła od do rodziny SMSy z informacją, że do wynajmowanego przez nich mieszkania wdarli się nieznani im mężczyźni i żądali od nich pieniędzy, grożąc parze bronią. Policjanci jeszcze tego samego dnia, w miejscowości Żuki zatrzymali samochód, którym jechali - 24- letni turowianin i 40 -letni mieszkaniec Kaźmierowa wraz z dwojgiem pokrzywdzonych. Wszystkie osoby przewiezione zostały na komendę.

reklama

-Przesłuchiwani w charakterze świadków pokrzywdzeni zeznali, iż sprawcy grozili im pozbawieniem życia używając przy tym broni palnej i maczet, żądali od nich zwrotu pieniędzy za rozbity pojazd, którego właścicielem miał być jeden ze sprawców. Dodatkowo jeden ze sprawców zadał pokrzywdzonemu kilkadziesiąt ciosów pięścią w twarz, a następnie zawiózł go do lasu, gdzie po przywiązaniu linką holowniczą do haka samochodowego ciągnął po ziemi około dwudziestu-trzydziestu metrów – wyjaśnia Aleksandra Marańda. Sprawcom usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli własne wyjaśnienia, które nie pokrywają się wyjaśnieniami pokrzywdzonych.

W niedzielę, 25 października, na wniosek turkowskiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo z artykułu 280 paragraf 1 sprawcom grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
Kompletnie pijany szarżował Seatem ulicami...

Kompletnie pijany szarżował Seatem ulicami Turku. Wpadł do rowu i...

22 list.
Bardzo trzeźwy poranek na drogach powiatu....

Bardzo trzeźwy poranek na drogach powiatu. Ponad pół tysiąca...

17 list.
Gorąca sobotnia noc na Składkowskiego. W tle...

Gorąca sobotnia noc na Składkowskiego. W tle alkohol i kłótnia...

12 list.
Mężczyzna dźgnięty ostrym narzędziem w...

Mężczyzna dźgnięty ostrym narzędziem w centrum Turku. Policja...

9 list.
Zabrał policjantom broń i zaczął strzelać....

Zabrał policjantom broń i zaczął strzelać. Niebezpieczny incydent...

4 list.
19-latek pędził przez Turkowice. Na trzy...

19-latek pędził przez Turkowice. Na trzy miesiące stracił prawo jazdy

3 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama