piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

2/span/td td class="detail" °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?
 

Turkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie pobicia i próby wymuszenia pieniędzy od pary konkubentów. Dodatkowo para została porwana, a pokrzywdzony mężczyzna był ciągnięty na lince za samochodem.

Jak informuje Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 23 października. Wtedy to 48-letnia turowianka powiadomiła dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Turku, że jej synowi może grozić niebezpieczeństwo. Wyjaśniała, że wysyła od do rodziny SMSy z informacją, że do wynajmowanego przez nich mieszkania wdarli się nieznani im mężczyźni i żądali od nich pieniędzy, grożąc parze bronią. Policjanci jeszcze tego samego dnia, w miejscowości Żuki zatrzymali samochód, którym jechali - 24- letni turowianin i 40 -letni mieszkaniec Kaźmierowa wraz z dwojgiem pokrzywdzonych. Wszystkie osoby przewiezione zostały na komendę.

reklama

-Przesłuchiwani w charakterze świadków pokrzywdzeni zeznali, iż sprawcy grozili im pozbawieniem życia używając przy tym broni palnej i maczet, żądali od nich zwrotu pieniędzy za rozbity pojazd, którego właścicielem miał być jeden ze sprawców. Dodatkowo jeden ze sprawców zadał pokrzywdzonemu kilkadziesiąt ciosów pięścią w twarz, a następnie zawiózł go do lasu, gdzie po przywiązaniu linką holowniczą do haka samochodowego ciągnął po ziemi około dwudziestu-trzydziestu metrów – wyjaśnia Aleksandra Marańda. Sprawcom usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli własne wyjaśnienia, które nie pokrywają się wyjaśnieniami pokrzywdzonych.

W niedzielę, 25 października, na wniosek turkowskiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo z artykułu 280 paragraf 1 sprawcom grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy...

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy znajomym...

27 list.
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26 list.
Policja apeluje o wsparcie osób zagrożonych...

Policja apeluje o wsparcie osób zagrożonych...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama