środa 25 listopada 2020

Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

reklama

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu znaleziono wodorotlenek sodu

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu znaleziono wodorotlenek sodu
 

Kilka godzin trwała akcja strażaków z Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, którzy w Miłkowicach, w gminie Dobra, na strychu domu zabezpieczali groźną substancję chemiczną.

Butelkę z niewiadomego pochodzenia proszkiem znaleźli właściciele domu podczas porządkowania strychu. O tym fakcje natychmiast powiadomili policjantów. Na miejsce oprócz stróżów prawa zadysponowano jeden zastęp strażaków z PSP. Na miejscu okazało się, że proszek może być zagrażającą zdrowi i życiu substancją chemiczną, dlatego o pomoc poproszono kolegów z Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w Łodzi. Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu szybko doszli do tego, co znajduje się w butelce. Ze zrobionych przez nich testów wynikało, ze to wodorotlenek sodu. Substancja sama w sobie nie jest niebezpieczna. Zapala się dopiero po kontakcie z wodą. W tej sytuacji właściciele posesji otrzymali namiary do firmy zajmującej się utylizacją środków chemicznych.

reklama

Na usta ciśnie się pytanie. Skąd na strychu znalazł się wodorotlenek sodu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Poprzedni właściciel domu był nauczycielem chemii i to on najprawdopodobniej tam ukrył butelkę z proszkiem.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20 wrz.
Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama