środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nietypowe zdarzenie w Galewie. Działania strażaków trwały 10 godzin.

Nietypowe zdarzenie w Galewie. Działania strażaków trwały 10 godzin. - fot. PSP Turek
fot. PSP Turek 

5 lutego 2021 r. o godzinie 4:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęło zgłoszenie o samochodzie ciężarowym przewożącym żywe zwierzęta, który wpadł do rowu przy drodze wojewódzkiej 470 w miejscowości Galew.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że auto przewoziło 170 sztuk trzody chlewnej. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenie, zabezpieczeniu wycieków oleju napędowego oraz przepompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika samochodowego do zbiornika zastępczego. Następnie przystąpiono do wykonania dostępu do zwierząt znajdujących się w przyczepie oraz ewakuowaniu ich do pojazdu zastępczego. Utrudnienie w działaniach stanowiło uszkodzenie konstrukcji naczepy oraz wymóg zachowania kolejności przemieszczania zwierząt ze względu na usytuowanie ich na trzech poziomach naczepy. Po przeładunku zwierząt przybyły na miejsce holownik oraz dźwig pomocy drogowej przystąpił do postawienia przewróconego zestawu samochodowego na koła.

reklama

Działania łącznie trwały 9 godziny i 53 minuty, a brało w nich udział 14 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Konina oraz grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP w Turku. Ponadto w działaniach wzięli udział Policja, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Inspekcja Transportu Drogowego oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wójt Gminy Brudzew.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Czołowe zderzenie pod Galewem. Nie żyje...

Czołowe zderzenie pod Galewem. Nie żyje 8-letnie...

1 lip.
Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

24-10-2019
Gm. Brudzew: Motocyklista poturbował się w Galewie

Gm. Brudzew: Motocyklista poturbował się w Galewie

15-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama