wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Strażacy usuwali skutki wypadku na autostradzie A2

Strażacy usuwali skutki wypadku na autostradzie A2
 

2 marca 2021 r. o godzinie 7:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęło zgłoszenie o samochodzie ciężarowym z naczepą, który wpadł do rowu na autostradzie A2 na 276 km w kierunku na Poznań.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych sił i środków oraz po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że auto przewoziło 14 ton mrożonek, w zdarzeniu udział brała jedna osoba, dodatkowo z jednego ze zbiorników paliwa wyciekał poprzez wlew olej napędowy do środowiska . Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia we współpracy ze służbą Autostrady A2 , odłączeniu instalacji elektrycznej w samochodzie ciężarowym, zabezpieczeniu wycieków oleju napędowego oraz przepompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika samochodowego do zbiornika zastępczego.

reklama

Działania specjalistyczne prowadziła zadysponowana na miejsce grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Działania łącznie trwały 5 godziny i 27 minut , a brało w nich udział 10 zastępów straży pożarnej PSP i OSP , w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z KM PSP Konin na miejscu działaniami bezpośrednio kierowała grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP w Turku.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Niedzielny pożar garażu na Chopina. Spłonął...

Niedzielny pożar garażu na Chopina. Spłonął samochód...

z wczoraj
Wypadek trzech pojazdów w Laskach. Jedna osoba...

Wypadek trzech pojazdów w Laskach. Jedna osoba...

9 kw.
Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach...

Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach...

29 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama