sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar sadzy w kominie na Kolskiej Szosie. To kolejny incydent w przeciągu 3 miesięcy.

Pożar sadzy w kominie na Kolskiej Szosie. To kolejny incydent w przeciągu 3 miesięcy. - fot. OSP Turek
fot. OSP Turek 

Do zagrożenia pożarowego poddasza w budynku mieszkalno-biurowym przy ulicy Kolska Szosa 3 doszło we wtorek 23 marca br. po godzinie 19.00. To kolejny już wyjazd strażaków na przełomie trzech miesięcy do pożaru sadzy w kominie w tym samym budynku w Turku.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt. Gruszczyński Krzysztof zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze poddasza wpłynęło do dyżurnego o godzinie 19.16. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z PSP Turek oraz OSP Turek. -Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z dachu budynku wydobywa się dym oraz widoczne było zarzewie ognia. Jako przypuszczalną przyczynę powstania pożaru przyjęto rozszczelnienie przewodu kominowego – informuje oficer prasowy.

reklama

Strażacy aby dokładnie zlokalizować i zlikwidować źródło płomieni zmuszeni byli do użycia wysięgnika drzwiowego i usunęli częściowo blachę z dachu. Na szczęście nie doszło do znacznego objęcia pożarem konstrukcji drewnianej dachu. Na koniec użyto kamery termowizyjnej i działania strażaków zostały zakończone o godz. 21.00.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej...

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej OSP...

30 sierp.
Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w...

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W...

17 maj.
Strażacy wspierają Punkt Szczepień Powszechnych...

Strażacy wspierają Punkt Szczepień Powszechnych w Turku

5 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama