środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie policjantów. 34-latkowi grozi 5 lat więzienia.

Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie policjantów. 34-latkowi grozi 5 lat więzienia.
 

Popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 27 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie gminy Władysławów. Około godz. 9.30 w miejscowości Chylin kierujący BMW po przejechaniu obok policjantów gwałtownie przyśpieszył. Policjanci mierząc prędkość oddalającego się pojazdy zmierzyli 70 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Policjanci ruszyli za BMW, ale pojazd zaczął oddalać się ze znaczną prędkości i został zatrzymany kilka kilometrów dalej. W trakcie kontroli funkcjonariusze WRD ujawnili szereg wykroczeń, m.in. niestosowanie się przez pasażera do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, brak badań technicznych pojazdu, nieprawidłowy stan techniczny pojazdu (uszkodzony reflektor, wystające ostre krawędzie w pojeździe, oklejone folią szyby). Policjanci poinformowali kierującego o skierowaniu wniosku do sądu i zakazali dalszej jazdy.

reklama

Mimo przekazania informacji o zakazie dalszej jazdy kierujący wraz z pasażerem wsiedli do samochodu i oddalili się z miejsca kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za BMW, ale kierujący uniemożliwiał wyprzedzenie, zajeżdżał drogę i gwałtownie hamował. Do zatrzymania pojazdu doszło kiedy wjechał w drogę gruntową i policjanci zablokowali mu wyjazd. W czasie kontroli osobistej u kierującego 34-letniego mieszkańca powiatu tureckiego policjanci ujawnili trzy foliowe woreczki z suszem roślinnym. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna podczas kontroli wyzywał i ubliżał policjantom. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

34-latek przy którym policjanci ujawnili narkotyki usłyszał trzy zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie policjantów. 34-latkowi grozi 5 lat więzienia.

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama