sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

17°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Nielegalna jazda po lesie "nagrodzona" mandatami. Wspólna akcja leśników i Policji

Nielegalna jazda po lesie
fot. Nadleśnictwo Turek 

Nielegalne wjazdy quadami i crossami do lasu to ciągle problem, także w Nadleśnictwie Turek i podległych jej terenach leśnych w powiecie. Z tym rodzajem szkodnictwa leśnego walka jest wyjątkowo trudna. Sprzymierzeńcami są policja i nowe technologie. Coraz częściej pomocne są też zgłoszenia ludzi zaniepokojonych nielegalnym procederem.

W zeszłą niedzielę, 28 marca 2021 r., grupa interwencyjna Straży Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Turku przeprowadziły działania kontrolne na terenie Nadleśnictwa Turek. Kontrole pod kątem występowania szkodnictwa leśnego, między innymi: zaśmiecania lasu, ale także poruszania się w lesie quadami czy crossami.

reklama

W trakcie kontroli zatrzymano i ukarano wysokimi mandatami karnymi sprawców takich wykroczeń. Wobec niektórych skierowano sprawy do sądu. Jak zapowiadają leśnicy w przyszłości takie działania będą prowadzone z większym natężeniem oraz większymi siłami. Przypominamy, że jazda quadem czy croosem w lesie zgodnie z polskim prawem jest nielegalna.

źródło: Nadleśnictwo Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Przekroczył prędkość o 63km/h w terenie...

Przekroczył prędkość o 63km/h w terenie zabudowanym....

12 lip.
Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na terenach...

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na terenach leśnych

1 czerw.
Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama