środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie weselne w Malanowie. Wylegitymowano 81 osób.

Policyjna interwencja zakończyła przyjęcie weselne w Malanowie. Wylegitymowano 81 osób. - fot. nadesłane przez Czytelnika
fot. nadesłane przez Czytelnika 

W sobotę wieczór w jednej z restauracji w Malanowie mimo zakazu zorganizowano przyjęcie weselne. Impreza została zakończona interwencją policji. Trwa dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzone przez KPP Turek.

Po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 po 23 października w całym kraju obowiązuje zakaz organizacji zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych w większej liczbie niż pięć osób. Mimo to wielu restauratorów próbuje obchodzić ten zakaz i organizuje potajemnie imprezy. Tak też było w jednej z restauracji w Malanowie w sobotę 10 kwietnia 2021 r. O nielegalnie zorganizowanym przyjęciu weselnym na znaczną ilość osób policjanci zostali powiadomieni w sobotę przed godziną 19.00. 

reklama

-Po godzinie 19.00 wraz z Sanepidem podjęliśmy czynności interwencyjne w lokalu w Malanowie, gdzie miało dojść do nielegalnego zgromadzenia. W lokalu wylegitymowaliśmy 81 osób w tym uczestników zdarzenia, członków zespołu muzycznego oraz obsługi lokalu. W interwencji brało udział ponad 30 policjantów – informuje w rozmowie z redakcją Turek.net.pl Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski. Czynności funkcjonariuszy policji były prowadzone w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 165 Kodeksu Karnego, który brzmi: "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej". Za takie przestępstwo grozi nawet 8 lat więzienia. 

-Po kontroli Sanepidu decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego wydano decyzje o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych. Decyzja ta miała rygor natychmiastowej wykonalności. Z uwagi na to osoby musiały opuścić lokal. Właściciel lokalu był informowany o zakazie organizacji tego typu imprez, także niedawno bo niespełna 2 dni wcześniej  - podsumowuje rzecznik KPP Turek.

Cała interwencja zakończyła się po godz. 23.00. Jak informują policjanci, interwencja miała przebieg spokojny, nie odnotowano żadnych incydentów. Cała sytuacja będzie przedmiotem dalszego dochodzenia prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Turku.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot. nadesłane przez Czytelnika2
fot. nadesłane przez Czytelnika3

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama