Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Przykona: Pożar drewnianych budynków w Paulinowie. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Gm. Przykona: Pożar drewnianych budynków w Paulinowie. Prawdopodobnie doszło do podpalenia. - fot. OSP Smulsko
fot. OSP Smulsko 

W niedzielne popołudnie przed godziną 16.00 doszło do pożaru dwóch drewnianych budynków na posesji w miejscowości Paulinów (gm. Przykona). Na szczęście budynki były niezamieszkałe i nikomu nic się nie stało. Budynek mieszkalny oraz stodoła uległy całkowitemu strawieniu przez ogień. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie.

Jak informuje kpt. Jacek Erkiert z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zgłoszenie o pożarze otrzymano z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godzinie 15.49. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 8 zastępów z jednostek OSP Smulsko, OSP Radyczyny, OSP Przykona oraz PSP Turek. -Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się przy drodze asfaltowej na skraju lasu drewniana stodoła i budynek mieszkalny. W chwili przybycia strażaków były objęte całkowicie ogniem. Budynki spłonęły całkowicie. Na miejscu występowało silne zadymienie z uwagi na pokrycie stodoły gumą. Na miejscu zdarzenia nie stwierdzono osób poszkodowanych. Do budynków nie była doprowadzona energia elektryczna. Budynki były niezamieszkałe. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Strażacy dokonali przeszukania pożaru w celu wykluczenia osób postronnych. Pogorzelisko dokładnie przelano wodą i na tym działania zakończono i przekazano przybyłej miejsce pożaru przybyłej policji. - relacjonuje kpt. Jacek Erkiert.

reklama

Działania ratownicze strażaków zakończyły się o godzinie 18.11. Na miejsce przybyła także Policja która prowadziła dalsze czynności celem wyjaśnieniem przyczyn pożaru. Nieoficjalnie ale bardzo prawdopodobne, że przyczyną było podpalenie.

fot. OSP Smulsko

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na...

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na...

20 lip.
Wypadek trzech pojazdów w Laskach. Jedna osoba...

Wypadek trzech pojazdów w Laskach. Jedna osoba...

9 kw.
Wideo: Czołowe zderzenie na DK72 w Wichertowie....

Wideo: Czołowe zderzenie na DK72 w Wichertowie....

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama