sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Arkadiusz Przybyła Generałem Państwowej Straży Pożarnej

Arkadiusz Przybyła Generałem Państwowej Straży Pożarnej - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Jak informuje pożarniczy serwis informacyjny Remiza z dniem 3 maja 2021 roku Prezydent RP awansował do stopni generalskich czterech funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Wśród nich jest związany z naszym powiatem Arkadiusz Przybyła.

W przededniu Międzynarodowego Święta Strażaków Prezydent Andrzej Duda na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji awansował do stopnia nadbrygadiera, odpowiednika stopnia generalskiego w straży pożarnej, st. bryg. Arkadiusza Przybyłę. Uroczystości nadania gwiazdki generalskiej mają się odbyć w Pałacu Prezydencki jeszcze w tym tygodniu. 

reklama

Arkadiusz Przybyła urodził się 19 kwietnia 1970 r. w Turku. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 r. jako słuchacz-kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu wyżej wymienionej szkoły, z dniem 01.08.1991 r. podjął służbę stałą w Zawodowej Straży Pożarnej w Koninie. W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych straży pożarnej na terenie województwa konińskiego, wielkopolskiego oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

W latach 2016-2019 zajmował stanowisko Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Z dniem 19 grudnia 2019 r. powołany został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego PSP oraz Zastępcę Szefa Obrony Cywilnej Kraju. Arkadiusz Przybyła jest odznaczony m. in.: Brązowym Krzyżem Zasługi - 2020 r.,  Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - 2017 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa - 2005 r.

Arkadiusz Przybyła jest Radnym Rady Powiatu Tureckiego obecnej kadencji. 

reklama

źródło: Remiza.com.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

2 wrz.
Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama