poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

List Komendanta PSP w Turku z okazji Dnia Strażaka

List Komendanta PSP w Turku z okazji Dnia Strażaka - fot. Powiat Turecki
fot. Powiat Turecki 

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej,  Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego

Mija rok, odkąd zwracałem się do Państwa z życzeniami z okazji Dnia Strażaka i podziękowaniami za ofiarną służbę na rzecz lokalnej społeczności. Jakże szybko nadszedł kolejny 4 maja, który, mieliśmy nadzieję, będzie wyglądał jak wszystkie te, które pamiętamy sprzed okresu pandemii koronawirusa. Niestety sytuacja epidemiologiczna nadal nie pozwala na wspólne, w godnej oprawie, obchodzenie naszego święta. Nie jest jednak przeszkodą w wyrażeniu wdzięczności i słów uznania wobec wszystkich pełniących strażacką posługę. 

Miniony rok był czasem niełatwym dla każdego z nas, nie tylko w sferze naszej działalności i służby, ale również w wymiarze prywatnym. Mierzyliśmy się z chorobą COVID-19 w sposób bezpośredni, lub zmagaliśmy się z jej bliską obecnością, kiedy chorowali członkowie naszych rodzin, sąsiedzi, znajomi, koleżanki i koledzy z Jednostki. Oprócz działań, jakie zwykliśmy od lat podejmować - ratowania życia, zdrowia, mienia mieszkańców oraz środowiska naszego powiatu w sytuacjach pożarów i innych miejscowych zagrożeń, musieliśmy stawić czoła niewidzialnemu wrogowi i czynić starania, by w jak najskuteczniejszy sposób przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii. Robiliśmy, co w naszej mocy, wspomagając przebieg akcji szczepień, wspierając Służbę Zdrowia naszym sprzętem oraz potencjałem ludzkim, dostarczając środki ochrony indywidualnej do szkół i przedszkoli, dystrybuując ulotki dla zwiększenia społecznej świadomości na temat choroby i przeciwdziałania jej. 

Dzisiejsze święto to doskonała okazja, aby wyrazić słowa podziękowania za te działania. Na ręce wszystkich strażaków, zarówno funkcjonariuszek i funkcjonariuszy pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhen i druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy realizują swoją pasję niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowania. 

Pamiętajmy, że przyświecające nam cele i ideały sprawiają, że, choć obchodzimy kolejny Dzień Strażaka w czasach społecznego dystansu i reżimu sanitarnego, niezmiennie zachowujemy poczucie wspólnoty i nie tracimy nadziei na lepszą przyszłość. 

Z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności, 
Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej 
w Turku 
/-/ st. kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
List Komendanta PSP w Turku z okazji Dnia Strażaka

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych....

Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych....

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama