niedziela 20 czerwca 2021

Bogny, Rafaeli, Rafała

26°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Powraca sprawa śmiertelnego potrącenia z 2011 roku. Sąd Apelacyjny zdecyduje o wznowieniu postępowania

Powraca sprawa śmiertelnego potrącenia z 2011 roku. Sąd Apelacyjny zdecyduje o wznowieniu postępowania
 

Sąd Apelacyjny w Poznaniu rozpatruje wnioskek o wznowienie postępowania sądowego Krystiana Ś. Czy sprawa śmiertelnego potrącenia sprzed 10 lat na ul. Kaliskiej w Turku powróci na wokandę sadową dowiemy się 9 lipca.

Do pamiętnego wypadku doszło w dniu 11 marca 2011 roku, około godz. 8:00, na ul. Kaliskiej w okolicach marketu Biedronka. W wyniku doznanych obrażeń na miejscu zginął 55-latek, który przechodził przez przejście dla pieszych przy os. Młodych. Po 4 latach od wypadku Sąd Rejonowy w Turku uznał Krystiana Ś. za winnego i skazał go na 4 lata pozbawienia wolności. Obrońcy wnosili jeszcze apelację do Sądu Okręgowego w Koninie o uchylenie wyroku, jednak ten do ich wniosku się nie przychylił. Od ogłoszenia wyroku w 2015 roku Krystian Ś. ukrywał się. Został zatrzymany pół roku temu i od tego czasu przebywa w zakładzie karnym.

reklama

Wieloletnia batalia obrońców i rodziców Krystiana Ś, zaowocowała m.in. reportażami telewizyjnymi w Polsacie w programie "Państwo w Państwie" oraz dwoma odcinkami "Magazynu Ekspresu Reporterów" nadawanym w TVP, wyemitowanymi we wrzesniu 2020 roku. W efekcie dziennikarskich śledztw udało się ustalić nowe okoliczności tragicznych wydarzeń oraz wskazać nowych świadków, którzy nie byli wcześniej przesłuchani w tej sprawie. W oparciu o te i inne ustalenia adwokaci Krystiana Ś. złożyli do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu  wniosek o wznowienie postępowania sądowego. Dziś tj. w piątek 11 czerwca 2021 roku Sąd Apelacyjny w Poznaniu po zapoznaniu się z wnioskiem nie podjął merytorycznej decyzji, czy wznowić postępowanie dotyczące wypadku. Uznał, że niezbędne jest przesłuchanie wszystkich świadków. Kolejne posiedzenie zaplanowano na 9 lipca.

Według ustaleń dziennikarzy wspomnianego "Magazynu Ekspresu Reporterów" w TVP oraz osób wypowiadających się w materiale sprawa śmiertelnego potrącenia, a w konsekwencji śledztwo i sprawa sądowa prowadzone były nierzetelnie, by nie powiedzieć ze z góry ustalonym i zaplanowanym efektem końcowym. Tak m.in. twierdzą wypowiadający się w reportażu rodzice oskarżonego oraz anonimowi świadkowie, z którymi rozmawiał autor reportażu. Negatywie do całości sprawy i śledztwa wypowiada się także ekspert prawa karnego mec. Wojciech Wiza. -To jest od początku zafałszowana rzeczywistość i sprawa, która skręciła w niebezpiecznym dla ich syna kierunku. Nigdy nie miałem do czynienia ze sprawą w której mamy łącznie [..] dziewięć opinii i mamy tak naprawdę jeden do ośmiu. Osiem opinii, które kategorycznie wykluczają możliwość takiego przebiegu zdarzenia jakie miało miejsce zdaniem prokuratury i sądu, który wydał wyrok skazujący i jedną opinię, która jest tak naprawdę potraktowana jako jedyna słuszna i prawidłowa – twierdzi Wojciech Wiza.

Cały reportaż możemy obejrzeć na stronach Magazyn Ekspresu Reporterów pod tym linkiem: https://vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,22092020,49668838. Całą historię od początku tragicznych wydarzeń z 2011 roku opisuje także dzisiejszy TVN24 w artykule "Jeden z kuzynów potrącił człowieka, do więzienia poszedł drugi. Jego obrońcy twierdzą, że niesłusznie" - znajdziemygo pod tym linkiem: https://tvn24.pl/premium/turek-smiertelny-wypadek-na-ulicy-kaliskiej-z-2011-roku-sad-znow-zajmuje-sie-sprawa-5117806

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Afera podsłuchowa trafiła na wokandę Sądu w...

Afera podsłuchowa trafiła na wokandę Sądu w Turku....

28-01-2020
Mimo apelacji Krystian Ś. nadal winny. Sąd w...

Mimo apelacji Krystian Ś. nadal winny. Sąd w Koninie...

18-09-2015
Sąd uznał Krystiana Ś. za winnego

Sąd uznał Krystiana Ś. za winnego

04-03-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama