poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy Naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego i Dowódca JRG PSP Turek

Nowy Naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego i Dowódca JRG PSP Turek
 

Z dniem 11 czerwca 2021 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł. bryg. Piotr Pietrucha wręczył decyzje aktów mianowania na stanowiska Naczelnika Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego st. kpt Krzysztofowi Gruszczyńskiemu oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej kpt. Jackowi Erkiertowi. Wręczenie aktów mianowania odbyło się podczas uroczystej zmiany służby w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej w Turku w obecności kadry kierowniczej komendy oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Kpt. Krzysztof Gruszczyński po ukończeniu w 2014 r. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Turku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Następnie zajmował stanowiska specjalisty, zastępcy Naczelnika Wydziału operacyjno - kontrolno-rozpoznawczego oraz pełnił obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Turku. St. kpt. Krzysztof Gruszczyński ukończył ponadto studia magisterskie i podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z zakresu zapobiegania pożarom i poważnym awariom oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

reklama

Kpt. Jacek Erkiert służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2007 roku, jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu po ukończeniu, której uzyskał stopień służbowy młodszego aspiranta oraz tytuł zawodowy technika pożarnictwa. Kpt. Jacek Erkiert dotychczas pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu na stanowisku starszego technika, a następnie w Komendzie Powiatowej PSP w Turku zajmując stanowiska: starszego ratownika, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy naczelnika wydziału kwatermistrzowsko-kadrowego oraz starszego specjalisty. Kpt. Erkiert jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Społecznej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w specjalności zarządzanie kryzysowe i ratownictwo. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej, studia podyplomowe w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, studia podyplomowe w zakresie ochrony informacji niejawnych, danych osobowych i administrowania zasobami ludzkimi, studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego.

źródło/fot.: PSP Turek / st. str. K. Michalak

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Nominacje u strażaków. Sześć awansów na wyższe...

Nominacje u strażaków. Sześć awansów na wyższe...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama