piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy ćwiczyli w firmie Drewtur

Strażacy ćwiczyli w firmie Drewtur
 

Na terenie zakładu produkcyjnego DREWTUR w Słodkowie w gminie Turek , przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające dla zadysponowanych jednostek ochrony przeciwpożarowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

W trakcie ćwiczeń pod nadzorem kadry kierowniczej z KP PSP w Turku oraz kadry zarządzającej zakładem przeprowadzona została ćwiczebna ewakuacja pracowników zakładu, a następnie zastępy straży pożarnej przystąpiły do realizacji założenia do ćwiczeń, który zakładał prowadzenie działań gaśniczych podczas pożaru hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym. Poszukiwanie i ewakuację poszkodowanych osób z wnętrza hali , organizację zaopatrzenia wodnego w oparciu o sieć hydrantową oraz wykorzystanie plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

reklama

Następnie budowę magistrali wodnej o długości 800 metrów od cieku wodnego do hali produkcyjnej , a także organizację łączności na potrzeby kierującego działaniem ratowniczym. Przeprowadzone ćwiczenia były nie tylko okazją dla sprawdzenia funkcjonowania zakładu w sytuacji zagrożenia, ale również równolegle dokonano sprawdzenia gotowości powiatowego plutonu ratowniczego, który wsparty m.in. zastępem SH-24 z JRG Turek miał za zadanie realizację wskazanych zadań bezpośrednio na terenie zakładu.

Do bezpośrednich działań zadysponowano łącznie 11 zastępów straży pożarnej z KP PSP Turek oraz jednostek OSP Przykona , Kowale Pańskie , Kowale Księże, OSP Cisew, OSP Kaczki Średnie , OSP Grąbków. Na potrzeby ćwiczeń wdrożono współpracę z Powiatowym i Gminnym Centrum Zarządzanie Kryzysowego, na których był obecny starosta turecki Dariusz Kałużny oraz pracownik GCZK z Gminy Turek .

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z...

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama