sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy ćwiczyli w firmie Drewtur

Strażacy ćwiczyli w firmie Drewtur
 

Na terenie zakładu produkcyjnego DREWTUR w Słodkowie w gminie Turek , przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające dla zadysponowanych jednostek ochrony przeciwpożarowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

W trakcie ćwiczeń pod nadzorem kadry kierowniczej z KP PSP w Turku oraz kadry zarządzającej zakładem przeprowadzona została ćwiczebna ewakuacja pracowników zakładu, a następnie zastępy straży pożarnej przystąpiły do realizacji założenia do ćwiczeń, który zakładał prowadzenie działań gaśniczych podczas pożaru hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym. Poszukiwanie i ewakuację poszkodowanych osób z wnętrza hali , organizację zaopatrzenia wodnego w oparciu o sieć hydrantową oraz wykorzystanie plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

reklama

Następnie budowę magistrali wodnej o długości 800 metrów od cieku wodnego do hali produkcyjnej , a także organizację łączności na potrzeby kierującego działaniem ratowniczym. Przeprowadzone ćwiczenia były nie tylko okazją dla sprawdzenia funkcjonowania zakładu w sytuacji zagrożenia, ale również równolegle dokonano sprawdzenia gotowości powiatowego plutonu ratowniczego, który wsparty m.in. zastępem SH-24 z JRG Turek miał za zadanie realizację wskazanych zadań bezpośrednio na terenie zakładu.

Do bezpośrednich działań zadysponowano łącznie 11 zastępów straży pożarnej z KP PSP Turek oraz jednostek OSP Przykona , Kowale Pańskie , Kowale Księże, OSP Cisew, OSP Kaczki Średnie , OSP Grąbków. Na potrzeby ćwiczeń wdrożono współpracę z Powiatowym i Gminnym Centrum Zarządzanie Kryzysowego, na których był obecny starosta turecki Dariusz Kałużny oraz pracownik GCZK z Gminy Turek .

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna...

22 lip.
Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na...

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na...

20 lip.
Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama