wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek
 

Policjanci zapraszają do znakowania rowerów, które odbywa się cyklicznie do końca wakacji przed Komendą Powiatową Policji w Turku na ul. Legionów Polskich 3. Znakowanie realizaowane jest w ramach e-usługi WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower. Najbliższe znakowanie już w piątek.

Wiberoo to dodatkowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, e-usługa umożliwiająca rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa wielkopolskiego, umożliwiająca mieszkańcom swobodny dostęp do danych roweru w systemie, a także ich ewentualne oznaczanie jako zaginionych.

reklama

Znakowanie roweru ma charakter prewencyjny. Podczas kontroli, umożliwia policji sprawdzenie, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne. Policjanci proszą o umawianie się na konkretną godzinę pod numerem telefonu 477737239  lub 516-940-868 w godzinach od 8:30 do 15:00.

Terminy znakowania rowerów w lipcu i sierpniu:

 • 30.07 – godz. 9:00 – 12:00 
 • 05.08 – godz. 9:00 – 12:00  
 • 12.08 – godz. 9:00 – 12:00
 • 19.08 – godz. 9:00 – 12:00
 • 26.08 – godz. 9:00 – 12:00  

Umówiony termin dotyczy oznakowania jednego roweru. Podczas znakowana rowerów należących do małoletnich konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Znakowanie oraz formalności z nim związane trwają około 20-30 minut. Policjanci oznakują rower przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie metodą grawera, indywidualnego numeru na ramę roweru.

Osoba, która chce dokonać znakowania roweru przed musi wykonać kilka obowiązków:

reklama
 • udzielić zgody na przetwarzanie danych osobowych,
 • udzielić zgody na komunikację elektroniczną z wykorzystaniem poczty elektronicznej i telefonii komórkowej,
 • udzielić zgody na oznakowanie roweru przez funkcjonariusza Policji,
 • udzielić zgody na wprowadzenie zmian w rowerze poprzez trwałe naniesienie numeru na ramę roweru (od spodu w miejscu łączenia korb z supportem) metodą grawera, co stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia przez producenta/sprzedawcę gwarancji bądź rękojmi,
 • aktualizować dane osobowe i rowerów,
 • osobiście zgłosić przypadek kradzieży roweru w jednostce, zmiana statusu Roweru w serwisie Wiberoo,
 • oznakować rower może osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z usług świadczonych drogą elektroniczną,
 • do programu przystąpić może osoba pełnoletnia z powiatu tureckiego, posiadająca przy sobie dowód osobisty,
 • osoby chcące dokonać znakowania i rejestracji roweru zobowiązane są okazać podczas czynności dokumenty potwierdzające własność roweru.

Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel w ciągu 14 dni ma obowiązek zalogowania się na stronie www.wiberoo.pl, by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres email, na który podczas logowania otrzymamy hasło, a po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru. W przypadku zbycia roweru lub jego kradzieży, właściciel zobowiązany jest na swoim koncie znajdującym się na platformie wiberoo.pl, zamieścić stosowną informację .

Oznakowanie roweru osobie nieletniej jest możliwe pod warunkiem, że w tej czynności będą uczestniczyć jej rodzice, opiekun prawny lub inna pełnoletnia osoba, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego - w tym przypadku rower zostaje zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru.

Udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny. Oprócz podanych terminów, znakowania rowerów będą odbywać się w trakcie wakacji przy okazji imprez na terenie powiatu tureckiego.

Źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama