sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na zbiorniku w Przykonie

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na zbiorniku w Przykonie
 

W sobotę 17 lipca 2021 r. na zbiorniku wodnym Przykona przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku oraz czterech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu tj. : OSP Dobra, OSP Przykona, OSP Smulsko, OSP Brudzew. W ćwiczeniach udział wziął również miejsko-powiatowy oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Turku.

Szkolenia przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno–Nurkowego z KM PSP Konin. W trakcie ćwiczeń zrealizowano zagadnienia z ewakuacją z wody osoby topiącej się przez ratowników. Przedstawiono możliwości wykorzystania sprzętu do ratownictwa wodnego oraz omówiono zasady współpracy sił i środków obecnych na miejscu zdarzenia ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Omówiono także podstawowe zasady kpp w sytuacji osób podtopionych oraz zasady postępowania w przypadku poszkodowanego u którego wystąpiła hipotermia.

reklama

Ponadto doskonalono technikę podejmowania osób z wody do łodzi ratunkowej oraz podejmowania osób z wody z wykorzystaniem sprzętu typu: sanie wodno-lodowe, rzutka, węgorz ratowniczy.

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5

Podobne artykuły

Strażacy z jednostek  z terenu powiatu...

Strażacy z jednostek z terenu powiatu tureckiego...

8 sierp.
Pracowity tydzień druhów z OSP Przykona....

Pracowity tydzień druhów z OSP Przykona. Ćwiczenia...

6 maj.
Przykona. Nocny pożar dostawczaków na parkingu

Przykona. Nocny pożar dostawczaków na parkingu

12 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama