sobota 04 grudnia 2021

Barbary, Hieronima, Krystiana

-1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na zbiorniku w Przykonie

Strażacy z powiatu ćwiczyli z SGRWN Konin na zbiorniku w Przykonie
 

W sobotę 17 lipca 2021 r. na zbiorniku wodnym Przykona przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku oraz czterech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu tj. : OSP Dobra, OSP Przykona, OSP Smulsko, OSP Brudzew. W ćwiczeniach udział wziął również miejsko-powiatowy oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Turku.

Szkolenia przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno–Nurkowego z KM PSP Konin. W trakcie ćwiczeń zrealizowano zagadnienia z ewakuacją z wody osoby topiącej się przez ratowników. Przedstawiono możliwości wykorzystania sprzętu do ratownictwa wodnego oraz omówiono zasady współpracy sił i środków obecnych na miejscu zdarzenia ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Omówiono także podstawowe zasady kpp w sytuacji osób podtopionych oraz zasady postępowania w przypadku poszkodowanego u którego wystąpiła hipotermia.

reklama

Ponadto doskonalono technikę podejmowania osób z wody do łodzi ratunkowej oraz podejmowania osób z wody z wykorzystaniem sprzętu typu: sanie wodno-lodowe, rzutka, węgorz ratowniczy.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Strażacy z całego powiatu oddali hołd...

Wideo: Strażacy z całego powiatu oddali hołd zmarłym...

z wczoraj
Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

24 sierp.
Tragedia w Strachocicach. Nie żyje mężczyzna...

Tragedia w Strachocicach. Nie żyje mężczyzna...

3 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama