wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz pluton przygotuje bazę logistyczną dla Wielkopolski.

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz pluton przygotuje bazę logistyczną dla Wielkopolski.
 

W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) otrzymano zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.

Państwowa Straż Pożarna w odpowiedzi na prośbę Grecji, skieruje do walki z pożarami siły i środki w postaci dwóch modułów GFFFV z Wrocławia i Poznania - 46 pojazdów, 143 ratowników. W sobotę 7 sierpnia 2021 r. około godz. 14.00. we Wrocławiu nastąpi koncentracja sił i środków.

reklama

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Turku kpt.Jacek Erkiert, nasz pluton odpowiadać będzie za budowę całej bazy i sztabu akcji dla modułu z Wielkopolski. -Dyspozycją Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego część modułu gaszenia pożarów GFFFV czyli nasza turkowska logistyka została zadysponowana do punktu koncentracji sił i środków w sile 4 strażaków oraz ciężki samochód kwatermistrzosko-kontenerowo-logistyczny, samochód logistyczny i jeden quad. Nasi strażacy będą odpowiedzialni za część modułu logistycznego Wielkopolski czyli budowa obozowiska, zaplecza logistycznego dla wszystkich strażaków z Wielkopolski. Są to dowódca - asp. Sebastian Janiak oraz grupa plutonu logistycznego - asp. Andrzej Nowinowski, ogniomistrz Wojciech Fryga, ogniomistrz Kamil Kałużny – informuje kpt. Jacek Erkiert.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

2 wrz.
Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama