wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji. Kolejna grupa już walczy z żywiołem.

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji. Kolejna grupa już walczy z żywiołem.
 

W poniedziałek w nocy o godz. 1.50 pierwsza grupa strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku wróciła z Grecji. Strażacy wrócili po szesnastu dniach działań poza granicami Polski.

W związku z pożarami lasów w Grecji Państwowa Straż Pożarna 7 sierpnia 2021 r. skierowała do walki z pożarami siły i środki w postaci 46 pojazdów, 143 ratowników. Wśród polskich strażaków było także czterech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Turku, którzy odpowiedzialni byli za za część modułu logistycznego czyli budowa obozowiska, zaplecza logistycznego dla wszystkich strażaków z Wielkopolski. W poniedziałek na dziedzińcu przed strażnicą PSP Turek powitano powracających asp. Sebastiana Janiaka, asp. Andrzeja Nowinowskiego, ogniomistrza Wojciecha Frygę, ogniomistrza Kamila Kałużnego.

reklama

W miejsce powracających strażaków PSP w Turku wydelegowała kolejną grupę na pomoc Grecji. Drugi skład w osobach kpt. Jacek Erkiert, st.asp. Damian Bąkowski, mł.asp. Artur Kałużny, mł.ogn. Roman Bąkowski dotarł do Grecji jeszcze w poniedziałek. Zmiana odbyła się w warunkach bojowych, strażacy mieli bardzo krótki czas do przekazania sobie niezbędnych informacji. Komendant Powiatowy mł. bryg. Piotr Pietrucha wraz z Z-cą D-cy Jednostki mł. bryg. Marcinem Dzieranem i zmianą służbową powitali zmęczonych strażaków w Komendzie Powiatowej PSP w Turku.

fot./wideo: PSP Turek

reklama

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

Akcja w Grecji zakończona. Wszyscy strażacy...

2 wrz.
Przełomowy dzień w historii OSP Cisew....

Przełomowy dzień w historii OSP Cisew. Jednostka...

13 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama