piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt? Mandaty i zatrzymane prawka za nadmierną prędkość

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt? Mandaty i zatrzymane prawka za nadmierną prędkość
 

W sezonie letnim funkcjonariusze do patrolowania dróg naszego powiatu używają także  jednośladów. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w patrolach motocyklowych zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że niektórzy kierowcy lekceważą przepisy. Nie zastanawiają się oni nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek 3 września br. w rejonie szkoły w  Tarnowej gm. Tuliszków kierujący Toyotą poruszał się z prędkością 127 km/h w obszarze zabudowanym. Przekroczył prędkość o 77 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.  4 września br. w  miejscowości Wróblina kierujący motocyklem mężczyzna przekroczył prędkość o 56 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Tego samego dnia w tej samej miejscowości kierujący samochodem m-ki VW jechał z prędkością 93 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Natomiast 5 września br. w Głuchowie gm. Kawęczyn funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi, który poruszał się z prędkością 105 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h.   

reklama

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z wczoraj
Początek wakacji i posypały się mandaty!...

Początek wakacji i posypały się mandaty! Policjanci...

27 czerw.
96 mandatów dla kierowców w jedną środę. Tak...

96 mandatów dla kierowców w jedną środę. Tak...

29 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama