sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi. Policja planuje przesłuchania w sprawie wydarzeń w Kaczkach Śr.

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi. Policja planuje przesłuchania w sprawie wydarzeń w Kaczkach Śr.
 

Trwają czynności policji mające na celu wyjaśnienie przyczyn powstania obrażeń twarzy jednego z wychowanków Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Nieletni, który w poniedziałek został zabrany przez karetkę do szpitala z uwagi złamaną żuchwę nie może zostać na chwilę obecną przesłuchany.

W poniedziałek funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Turku udali się do Kaczek Średnich gdzie według zgłoszenia dyrektor ZSR na terenie szkoły miały znajdować się osoby pod wpływem alkoholu. -Około godziny 10.40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące tego, że grupa osób miała na terenie opuszczonego budynku przy Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich spożywać alkohol. Miała być to grupa sześciu osób - informuje Oficer Prasowy KPP Turek asp.sztab. Mateusz Latuszewski dodając, że jak później ustalono czwórka z tej grupy to uczniowie ZSR.

reklama

-Gdy policjanci przyjechali na miejsce nauczyciele przekazali informacje, że znaleziono 16-latka z obrażeniami szczęki. Nieletni został przewieziony do szpitala. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Z uwagi na obrażenia szczęki nie można było bezpośrednio na miejscu przepytać nieletniego aby ustalić w jaki sposób doszło powstania tych obrażeń. - dodaje Latuszewski zaznaczając, że przesłuchanie 16-latka odbędzie się, gdy pozwoli na to jego stan zdrowia. Policjanci planują także przesłuchać pozostałe osoby ze wspomnianej grupy chłopców wraz z ich opiekunami oraz osoby będące świadkami poniedziałkowych wydarzeń, w tym pracowników szkoły.

Wstępnie prowadzone czynności przez policje zostały zakwalifikowane jako zdarzenie z artykułu 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego mówiące o narażeniu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jaka była przyczyna powstania obrażeń u 16-latka, mieszkańca powiatu tureckiego wyjaśni policja, która prowadzi czynności nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Koninie.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie policjanci ustalili, że grupa głośnio zachowujących się nieletnich zwróciła uwagę wicedyrektora szkoły. -Gdy chłopcy zauważyli pana dyrektora, który ich obserwował, rzucili się do ucieczki. - przekazała Ewa Woźniak z Prokuratury Okręgowej w Koninie dodając, że z uwagi na obrażenia jakich doznał nieletni miał on zostać przetransportowany z Konina do specjalistycznego szpitala w Łodzi.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama