sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu policjanci podczas dzisiejszej porannej akcji "Trzeźwość".

Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu policjanci podczas dzisiejszej porannej akcji
 

W godzinach od 6 do 9 policjanci na terenie powiatu tureckiego przeprowadzili wzmożone działania kontrole w trackie których skontrolowali 167 kierowców. Głównym celem działań „Trzeźwość” jest badanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowych przestępców.

Około godz. 7.40 w Nowym Świecie gm. Tuliszków policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Golfem, 43-letniego mieszkańca gminy Turek, który wydmuchał 1,09 mg/l (2,29 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

reklama

Około godz. 8.00 na ul. Łąkowej w Turku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 42-letniego mieszkańca gminy Koła, który kierował samochodem marki Fiat Fiorino w stanie nietrzeźwości 0,47 mg/l (0,99 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama