poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Druhowie z OSP Władysławów na pomoc 40-latce

Druhowie z OSP Władysławów na pomoc 40-latce
 

Dziś tj.19 listopada 2021 roku w miejscowości Felicjanów dwaj druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie -  dh Bartosz Chudzik oraz dh Paweł Gapsa, będąc w czasie wolnym od służby, po otrzymanej informacji od sąsiadów o zasłabnięciu 40-letniej kobiety niezwłocznie udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Następnie przeprowadzili resuscytację  krążeniowo–oddechową z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego jednostki OSP Władysławów. Druhowie kontynuowali RKO, aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Kobietę z zachowanymi parametrami życiowymi Zespół Ratownictwa Medycznego, celem dalszej hospitalizacji zabrał do szpitala.

reklama

Warto dodać, że druhowie na co dzień są również funkcjonariuszami Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w  Koninie pełniącymi służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie. Funkcjonariusze: sekcyjny Bartosz Chudzik oraz sekcyjny Paweł Gapsa swoją bohaterską i godną naśladowania postawą udowodnili, że strażakiem-ratownikiem jest się zawsze i wszędzie, nawet w czasie wolnym od zadań służbowych.

źródło: PSP Turek / Fot. OSP Władysławów

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Druhowie z OSP Władysławów na pomoc 40-latce

Podobne artykuły

Zderzenie Nissana i Skody na skrzyżowaniu w...

Zderzenie Nissana i Skody na skrzyżowaniu w...

8 paźd.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Nocny pożar słomy w Chylinie

Nocny pożar słomy w Chylinie

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama