czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej szkolili żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej szkolili żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej
 

27 listopada 2021 roku odbyły się pierwsze ćwiczenia wojskowe 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie Powiatu Tureckiego. Żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami służb z powiatu ćwiczyli m.in., elementy ratownictwa wodnego oraz kwalifikowaną pierwszą pomoc w przypadku hipotermii.

Instruktorami byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Terytorialsi uczyli się sposobów dotarcia do osób poszkodowanych w lodowatej wodzie, wykonania dostępu do poszkodowanego oraz jego ewakuacji do miejsca bezpiecznego, samoratowania, metod zabezpieczenia, asekuracji ratowników, a także zasad udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć wykorzystywany był sprzęt będący na wyposażeniu PSP i WOT, w tym m.in. kombinezony do pracy wodzie, kamizelki ratunkowe i rzutki ratunkowe oraz łodzie ratownicze. Ostatnim elementem było przypomnienie zasad postępowania w zakresie pierwszej pomocy po wypadku na wodzie, przeprowadzone przez ratownika medycznego PSP. Nabyte umiejętności będą przydatne żołnierzom podczas prowadzenia działań w warunkach zimowych.

reklama

Ćwiczenia zostały przeprowadzone wspólnie z Zarządzaniem Kryzysowym Starostwa Powiatowego w Turku oraz Komendą Powiatową Policji w Turku na zbiorniku wodnym  Bogdałów. W ćwiczeniach udział wzięło 40 żołnierzy 124 Batalionu Lekkiej Piechoty  w Śremie wchodzącej w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ćwiczeniach uczestniczyli także Starosta Dariusz Kałużny i Wicestarosta Władysław Karski w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego .

źródło: PSP Turek
Opracowanie: st. kpt Jacek Erkiert
Zdjęcia: mł. asp. Artur Kałużny

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z...

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama