czwartek 19 maja 2022

Celestyny, Iwony, Piotra

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pijany kierowca karetki sprawcą kolizji drogowej. Miał ponad 2,5 promila. Został zwolniony.

Pijany kierowca karetki sprawcą kolizji drogowej. Miał ponad 2,5 promila. Został zwolniony.
 

We wtorek po godzinie 9.00 w miejscowości Cisew (gm. Turek) doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. W zdarzeniu brała udział karetka pogotowia, którą kierował nietrzeźwy 46-latek.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o braku pijanych kierowców w okresie świątecznym, jednak jak mówi stare przysłowie „co się odwlecze, to nie uciecze”. Tak też się stało. Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski, zgłoszenie o kolizji otrzymano o godzinie 9.10. -W Cisewiu na drodze wojewódzkiej nr 470, 46-letni mieszkaniec naszego powiatu, kierujący karetką pogotowia marki mercedes, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i w efekcie uderzył w tył samochodu mercedes A-klasy. - informuje Latuszewski.

reklama

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci poddali sprawcę kolizji badaniu alkomatem. Wynik okazał się imponujący - 1.20 mg/dcm3, co daje ponad dwa i pół promila alkoholu we krwi. 46-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Do niecodziennego zdarzenia odniósł się dyrektor turkowskiej lecznicy, Krzysztof Sobczak. - Po informacji jaką otrzymałem o tym zdarzeniu, że kierowca ambulansu, wykonując swoje obowiązki miał 2,5 promila alkoholu, podjąłem decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu jego umowy o pracę oraz, z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, umowy z ratownikiem, który był z nim w zespole - informuje Sobczak. Dyrektor szpitala poprosił także policję o skontrolowanie stanu trzeźwości całego personelu oddziału pomocy doraźnej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.
Strażacy w lesie. Ćwiczenia w terenie

Strażacy w lesie. Ćwiczenia w terenie

28 kw.
Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama