poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar suszarni w tartaku w Długiej Wsi w gminie Dobra

Pożar suszarni w tartaku w Długiej Wsi w gminie Dobra
 

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej było bezpośrednią przyczyną pożaru, który w Wielki Piątek rano wybuchł w tartaku w Długiej Wsi (gm. Dobra).

- Zgłoszenie odebraliśmy o godz. 5.49. Pożar wybuchł w budynku suszarni z drewnem – mówi oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Turku. W akcji, która potrwała do 9.20, wzięło udział 10 zastępów straży pożarnej, w sumie 40 osób z: OSP Przykona, OSP Dobra, OSP Kowale Pańskie, OSP Strachocice, OSP Piekary i PSP Turek.

reklama

Po przyjeździe na miejsce strażacy ustalili, że w budynku, który się pali, nie ma ludzi, a instalacja elektryczna została już odłączona przez właściciela tartaku. Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ponieważ budynek suszarni przylegał bezpośrednio do hali produkcyjnej, użyto podnośnika, z którego gaszono ogień.

Strażacy wykonali też prace rozbiórkowe, dotyczące nadpalonej więźby dachowej, oddymili i, z użyciem kamery termowizyjnej, sprawdzili pomieszczenia.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
fot.: OSP Przykona4

Podobne artykuły

Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

29 list.
Strażacy z Turku wzięli udział w akcji...

Strażacy z Turku wzięli udział w akcji "Niepodległa...

15 list.
Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

28 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama