środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Majówka 2022. Na drogach było spokojnie, ale oszuści nie odpoczywali

Majówka 2022. Na drogach było spokojnie, ale oszuści nie odpoczywali
 

- To była bardzo spokojna majówka na drogach powiatu tureckiego – zapewnia asp. szt. Mateusz Latuszewski, oficer prasowy KPP w Turku. W poniedziałek, 2 maja doszło za to do oszustwa, którego ofiarą padł 82-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Do jedynego poważniejszego zdarzenia drogowego w czasie pierwszych majowych dni, doszło w miejscowości Miłkowice (gm. Dobra). W sobotę, 1 maja około godz. 15.00, kierujący motocyklem marki Honda, 46-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. Majowa wycieczka zakończyła się w rowie. W wyniku wypadku pasażerka mężczyzny odniosła obrażenia ciała.

reklama

W poniedziałek, 2 maja około godz. 17.00, 82-letni mieszkaniec powiatu tureckiego, padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna odebrał telefon, w którym rzekomy policjant poinformował go o areszcie grożącym wnuczce, która miała potrącić na przejściu dla pieszych kobietę w ciąży. Starszy człowiek, poinstruowany telefonicznie przez oszusta, przygotował 20 tysięcy złotych na rzekomą kaucję i przekazał je kurierowi, który podjechał pod jego dom. – To kolejny taki przypadek – mówi Latuszewski, wspominając sprawę sprzed kilku tygodni. Wtedy starsza kobieta straciła w dobrej wierze niemal 50 tysięcy złotych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.
96 mandatów dla kierowców w jedną środę. Tak...

96 mandatów dla kierowców w jedną środę. Tak...

29 kw.
Spędź Wielkanoc bezpiecznie! Policjanci z KPP w...

Spędź Wielkanoc bezpiecznie! Policjanci z KPP w...

15 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama