piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i burzowo!

Alert pogodowy trzeciego stopnia! Będzie upalnie i burzowo! - fot. Wiesław Karbowy
fot. Wiesław Karbowy 

Od kilku dni w Polsce panują ponad 30 stopniowe upały, popołudniami i nocą nad naszym regionem przechodzą gwałtowne burze. Strażacy maja pełne ręce roboty. Ostatnia noc była niespokojna, cały czas spływają zawiadomienia o potrzebie kolejnych interwencji - mówi oficer dyżurny KP PSP w Turku. Pogoda ma uspokoić się dopiero jutro.

Przed nami kolejny upalny dzień. Po południu możemy spodziewać się też gwałtownych burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował na piątek ostrzeżenia dotyczące fali upałów, pod wpływem których znajdzie się cała Polska. IMGW ostrzega również przed burzami z gradem. Na obszarze środkowego, biegnącego południkowo pasa kraju, obowiązuje trzeci, najwyższy stopień wydanych alertów pogodowych. W naszym serwisie pogodowym można na bieżąco śledzić sytuację burzową nad Polską. 

reklama

Pełna treść komunikatu IMGW:
Burze z gradem
stopień: 3
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej.

Ważne:
Od: 2022-07-01 15:00
Do: 2022-07-02 00:00

Wczoraj po południu gwałtowne burze przeszły przez naszą część Wielkopolski, największe spustoszenie siejąc w gminie Dąbie (powiat kolski). Przewrócone drzewo zatarasowało drogę z Turku na Władysławów, w gminie Brudzew doszło do uszkodzenia linii energetycznych, do tej pory są braki w dostawach energii elektrycznej. Silny wiatr uszkodził dach na budynku gospodarczym w miejscowości Smulsko (gm. Przykona). Zawiadomienia cały czas spływają do KP PSP w Turku. Zdjęcia z nocnych interwencji strażaków poniżej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Strażacy walczą z żywiołem i apelują o...

Strażacy walczą z żywiołem i apelują o alternatywne...

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama