wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW
 

W poniedziałek, 4 lipca tuż przed północą, na wlocie do Turku od strony Władysławowa, doszło do wypadku samochodu osobowego marki BMW. Jak się okazało kierowca uciekał przed policyjnym pościgiem. Zarówno on, jak i pasażer auta, byli po kielichu i oczekują na dalsze czynności w policyjnym areszcie.

Alkohol oraz prawdopodobnie nagły deszcz, więc i pogorszenie warunków drogowych, spowodowały, że uciekający przed policją kierowca BMW, nie zapanował nad pojazdem i z dużą prędkością uderzył w płot jednej z posesji przy ul. Fryderyka Chopina. Na szczęście i kierowcy, i pasażerowi nic się nie stało i nie była potrzebna pomoc medyczna.

reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, dwóch mężczyzn podróżujących samochodem osobowym z Władysławowa do Turku nie zatrzymało się do kontroli w Międzylesiu (gm. Władysławów). - Czynności podejmowali policjanci z Tuliszkowa. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli w Międzylesiu. Policjanci podjęli pościg za pojazdem, który na ulicy Chopina w Turku wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Mamy zatrzymanych dwóch panów podróżujących samochodem. 20-latek, mieszkaniec powiatu konińskiego oraz 44-latek, mieszkaniec powiatu tureckiego. Zatrzymanych mężczyzn poddano badaniu alkomatem z wynikiem pozytywnym - informuje Oficer Prasowy KPP w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski.

Badanie na zawartość alkoholu we krwi wykazało, że obaj podróżujący byli kompletnie pijani. Młodszy miał 0,71 mg/l co daje 1,5 promila, natomiast starszy wydmuchał 1,45 mg/l co daje ponad 3 promile alkoholu we krwi!

Jak informuje KPP Turek, obu mężczyzn osadzono w areszcie do czasu wytrzeźwienia. - Panowie są zatrzymani do wytrzeźwienia i będziemy prowadzić z nimi dalsze czynności wyjaśniające. Kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - podsumowuje Latuszewski.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
Podobne artykuły
Akcja

Akcja "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu. Pięciu pijanych kierowców...

3 czerw.
Turkowianin nawywijał w Kaliszu. Był pijany i...

Turkowianin nawywijał w Kaliszu. Był pijany i ściął znaki drogowe

11 maj.
Kompletnie pijany szarżował Seatem ulicami...

Kompletnie pijany szarżował Seatem ulicami Turku. Wpadł do rowu i...

22-11-2023
Bardzo trzeźwy poranek na drogach powiatu....

Bardzo trzeźwy poranek na drogach powiatu. Ponad pół tysiąca...

17-11-2023
Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi...

Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi grozi 3 lata pozbawienia...

27-03-2023
Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym...

Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym gazie zatrzymany w Chylinie

25-03-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama