piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW
 

W poniedziałek, 4 lipca tuż przed północą, na wlocie do Turku od strony Władysławowa, doszło do wypadku samochodu osobowego marki BMW. Jak się okazało kierowca uciekał przed policyjnym pościgiem. Zarówno on, jak i pasażer auta, byli po kielichu i oczekują na dalsze czynności w policyjnym areszcie.

Alkohol oraz prawdopodobnie nagły deszcz, więc i pogorszenie warunków drogowych, spowodowały, że uciekający przed policją kierowca BMW, nie zapanował nad pojazdem i z dużą prędkością uderzył w płot jednej z posesji przy ul. Fryderyka Chopina. Na szczęście i kierowcy, i pasażerowi nic się nie stało i nie była potrzebna pomoc medyczna.

reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, dwóch mężczyzn podróżujących samochodem osobowym z Władysławowa do Turku nie zatrzymało się do kontroli w Międzylesiu (gm. Władysławów). - Czynności podejmowali policjanci z Tuliszkowa. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli w Międzylesiu. Policjanci podjęli pościg za pojazdem, który na ulicy Chopina w Turku wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Mamy zatrzymanych dwóch panów podróżujących samochodem. 20-latek, mieszkaniec powiatu konińskiego oraz 44-latek, mieszkaniec powiatu tureckiego. Zatrzymanych mężczyzn poddano badaniu alkomatem z wynikiem pozytywnym - informuje Oficer Prasowy KPP w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski.

Badanie na zawartość alkoholu we krwi wykazało, że obaj podróżujący byli kompletnie pijani. Młodszy miał 0,71 mg/l co daje 1,5 promila, natomiast starszy wydmuchał 1,45 mg/l co daje ponad 3 promile alkoholu we krwi!

Jak informuje KPP Turek, obu mężczyzn osadzono w areszcie do czasu wytrzeźwienia. - Panowie są zatrzymani do wytrzeźwienia i będziemy prowadzić z nimi dalsze czynności wyjaśniające. Kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - podsumowuje Latuszewski.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.
Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama