czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policja poszukuje trzeciego sprawcy rozboju w Turku

Policja poszukuje trzeciego sprawcy rozboju w Turku
 

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 39-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna, oboje przebywający na terenie miasta Turku, ustaleni i zatrzymani przez policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Wymienieni podejrzani są o dokonanie rozboju na starszym mężczyźnie, kradzież, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku, sąd zastosował wobec wymienionych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

14 sierpnia br. po godzinie 18, kobieta i mężczyzna, przebywający na terenie miasta Turku na ul. 650-lecia dokonali rozboju na 76-letnim mieszkańcu miasta Turku. W trakcie policyjnych czynności ustalono, że w/w osoby, używając przemocy i grożąc śmiercią, zażądali od jadącego rowerem mężczyzny pieniędzy, po czym dokonali kradzieży torby z zakupami. W opisanym rozboju uczestniczył trzeci nieustalony dotąd mężczyzna.

reklama

Tego samego dnia w/w kobieta trzymając scyzoryk groziła pozbawieniem życia i zdrowia 18-letniej kobiecie, która w obawie, że groźby te mogą zostać spełnione, schroniła się w pobliskim sklepie. W tym czasie sprawczyni dokonała uszkodzenia drzwi sklepu, powodując straty w wysokości 1000 złotych.

Sąd Rejonowy Turku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku, zastosował wobec ustalonych sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Trwają ustalenia trzeciego sprawcy rozboju z dnia 14 sierpnia br. na 650 –lecia w Turku.

Prosimy wszystkich świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny i kontakt w tej sprawie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Turku pod nr tel. 47 77 37 200 lub naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turkutel. 47 77 37 271.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama