poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży i Starostwa Powiatowego w Turku

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży i Starostwa Powiatowego w Turku - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Nie da się ukryć – lato odeszło do przeszłości. Jesień to coraz krótsze dni, szare poranki i wieczory. Kwestia widoczności pieszych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym była jednym z tematów poruszanych podczas wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, sprawia, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, wymaga zwiększenia uwagi przez wszystkich jej użytkowników. Dlatego już w najbliższą sobotę, 1 października odbędzie się akcja Policji „Bądźy odpowiedzialni – nośmy odblaski”, która ma zwiększyć świadomości bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W związku z tym, Starosta Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski i wiceprzewodniczący Powiatu Tureckiego Jan Smak, na ręce Komendanta Powiatowej Policji w Turku insp. Michała Grzelaka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Piotra Pietruchy przekazali kamizelki i breloki odblaskowe.

reklama

Podczas obrad poruszano też kwestie stanu bezpieczeństwa porządku publicznego, ochrony przeciwpożarowej, „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2020 – 2025”, sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie oraz bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w obszarze nadzoru nad przestrzeganiem norm jakości wody przeznaczonej do spożycia.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3

Podobne artykuły

Awanse, gratulacje i podziękowania. Uroczysta...

Awanse, gratulacje i podziękowania. Uroczysta...

26 list.
Przedstawicielki Korpusu Cywilnego docenione....

Przedstawicielki Korpusu Cywilnego docenione. Dzień...

17 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama