sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażacy i pracownicy energetyki na wspólnych ćwiczeniach

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażacy i pracownicy energetyki na wspólnych ćwiczeniach - fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert
fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert 

Co wspólnego mają ze sobą działania strażaków i pracowników energetyki? Okazuje się, że całkiem sporo. We wtorek, 11 kwietnia, we wspólnych ćwiczeniach, wzięli udział i jedni, i drudzy. A wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Pierwsza część szkolenia teoretycznego odbyła się na terenie komendy PSP w Turku, a część praktyczna na obiektach elektroenergetycznych, jakim są stacje transformatorowe na terenie miasta. W ramach współpracy służb, strażacy otrzymali informacje o zasadach postępowania w odniesieniu do urządzeń elektroenergetycznych oraz zostali poinstruowani jak prawidłowo identyfikować potencjalne zagrożenia.

reklama

Energetycy przekazali  strażakom niezbędną wiedze jak lepiej rozpoznawać zagrożenia związane z obiektami energetycznymi oraz infrastrukturą sieciową. Wspólne ćwiczenia oraz rozpoznanie operacyjne obiektów pozwolą na lepsze prowadzenie nie tylko akcji związanych z usuwaniem skutków np. wichur, ale również tych dotyczący gaszenia pożarów, które bardzo często wymagają współpracy obu służb i ścisłej koordynacji ich działań.

Działania straży pożarnej dotyczące obiektów elektroenergetycznych, zwłaszcza dużych stacji, należą już jednak do sytuacji wyjątkowych, wymagających nie tylko gruntownej wiedzy, ale też ścisłej koordynacji z służbami energetycznymi.

Szkolenie, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, zostało przeprowadzone przez pracowników tureckiego Oddziału ENERGA-OPERATOR Roberta Nowickiego – kierownika Wydziału Usług Sieciowych w Turku oraz pracowników ds. komunikacji firmy Energa Operator oddział Kalisz.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert2
fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert3
fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert4
fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert5
fot.: PSP w Turku/st. kpt. Jacek Erkiert6
Podobne artykuły
Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

14 maj.
Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w...

Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w ciepłowni Getec

28 mrz.
Ostrożnie z lodem! Korzystając z mrozu,...

Ostrożnie z lodem! Korzystając z mrozu, strażacy szkolą się z...

17 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama