sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

St. kpt. Krzysztof Gruszczyński nowym Komendantem PSP w Turku

St. kpt. Krzysztof Gruszczyński nowym Komendantem PSP w Turku - fot.  JRG Turek
fot. JRG Turek 

W dniu 4 lipca 2024 roku st. bryg. Jacek Strużyński, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, powołał st. kpt. Krzysztofa Gruszczyńskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Turku. Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, a nowego komendanta uroczyście przywitali funkcjonariusze i pracownicy cywilni w siedzibie komendy powiatowej.

St. kpt. Krzysztof Gruszczyński rozpoczął swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej w 2010 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, gdzie zdobył złotą i srebrną odznakę Wzorowy Podchorąży za wyniki w nauce. Po ukończeniu studiów I stopnia uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa. Od 1 lipca 2014 roku służył w Komendzie Powiatowej PSP w Turku, zajmując kolejno stanowiska dowódcy zastępu, młodszego specjalisty, specjalisty, zastępcy naczelnika wydziału, i naczelnika wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego. Od 25 stycznia 2024 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Turku.

reklama

Łącząc służbę z nauką, Gruszczyński systematycznie podnosił swoje kwalifikacje. W 2014 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie „Bezpieczeństwa i higieny pracy” w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. W 2016 roku ukończył studia II stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W 2018 roku zakończył studia podyplomowe w zakresie „Zapobiegania pożarom i awariom” na tej samej uczelni. Jego zaangażowanie i osiągnięcia zostały docenione w 2023 roku, kiedy otrzymał Brązową Odznakę „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Jednocześnie, z dniem 4 lipca 2024 roku, mł. bryg. Marcin Dzieran został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Turku. Do tej pory pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.  JRG Turek2
fot.  JRG Turek3
fot.  JRG Turek4
Podobne artykuły
Ulewne deszcze w Powiecie Tureckim. Strażacy...

Ulewne deszcze w Powiecie Tureckim. Strażacy usuwali skutki środowej...

24 maj.
Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

14 maj.
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej...

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej uczcili Dzień Flagi Narodowej

4 maj.
 Szkolenie strażaków z Polską Spółką...

Szkolenie strażaków z Polską Spółką Gazownictwa

25 kw.
Ćwiczenia strażaków na Warence w gaszenia...

Ćwiczenia strażaków na Warence w gaszenia pożarów wewnętrznych

18 kw.
Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w...

Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w ciepłowni Getec

28 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama