Awans dzielnicowych z Turku. Michał Pękacz i Jacek Wieczorek z pierwszym stopniem aspiranta

Dwóch dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Turku – mł. asp. Michał Pękacz oraz mł. asp. Jacek Wieczorek – dołączyło do grona aspirantów Policji. Funkcjonariusze odebrali akty mianowania podczas uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, potwierdzając tym samym zakończenie kursu aspiranckiego i zdanie końcowego egzaminu.
Nowe stopnie dla policjantów z Turku
Awans tureckich policjantów odbył się 20 sierpnia. W uroczystości towarzyszył im kom. Tomasz Dyrdziak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku. Podobne akty mianowania odebrało w tym dniu aż 92 funkcjonariuszy z całej Wielkopolski, którzy ukończyli kurs i uzyskali pozytywne wyniki egzaminu.
W murach Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której insp. Sławomir Piekut, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, w imieniu nadinspektora Tomasza Olczyka wręczył nominacje kilkudziesięciu policjantom. W wydarzeniu uczestniczyli także insp. Tomasz Barłożek – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz mł. insp. Andrzej Szary, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.
Podkreślono wagę wyszkolenia i profesjonalizmu
Komendant Piekut składając gratulacje, życzył policjantom dalszych sukcesów i awansów w służbie. Zwrócił również uwagę na rolę wykładowców, którzy przygotowali funkcjonariuszy do egzaminów. Podczas uroczystości głos zabrał także mł. insp. Andrzej Szary, akcentując znaczenie wysokich kompetencji oraz dobrego przygotowania zawodowego, które są nieodzowne w codziennej pracy policji.
źródło: KWP Poznań/ KPP Turek










